RSS

Zaloguj się

ikukochan   [Fandemoty]   [Ulubione]   [Komentarze]   [PM]

Użytkownik

Informacje

Wiek:

27

Miejscowość:

Ostatnio widziany/a:

2949 dni temu

Opis:

Statystyki

Dodanych demotywatorów:

19

Na głównej:

14 (73%)

W poczekalni:

0

Komentarzy:

342

Głosów na demotywatory [+/-]:

382/220

Głosów na komentarze [+/-]:

226/24

       

Nieważne jak bardzo jest się zajętym Nieważne jak bardzo jest się zajętym

Dodano: 2012-03-14 22:34    przez: ikukochan     Skomentuj: (21)

+ - Nie rozumiem Ocena: 107 (135) Niezrozumiałe: 0        

Nieważne jak bardzo jest się zajętym - -zawsze znajdzie się czas by zrobić to, co się kocha.

Źródło: Chihayafuru

0000-00-00Arata (ten w ciemnych włosach na dwóch ostatnich obrazkach) jest miłośnikiem karuty- japońskiej gry "karcianej", która polega na szybkim dobieraniu kolejnych wersów usłyszanych fragmentów poematów. Znalazł dwójkę przyjaciół, którzy to hobby z nim dzielili i wszystko byłoby pięknie, gdyby sytuacja rodzinna nie zmuszała go do wyjazdu. Właśnie się pakował, gdy przyszła do niego ta dwójka z pierwszego obrazka, a dziewczyna- Chihaya zaproponowała rozgrywkę. I w tym momencie Arata rzucił się odsuwać pudła, wyciągnął karty i podjął wyzwanie z charakterystyczną dla niego pewnością swej wygranej- w jednej chwili pakowanie zeszło na dalszy plan.Sytuacja raczej często spotykana. Wiele osób (choć nie wszyscy) potrafi rzucić lekcje czy inne obowiązki żeby zająć się czymś co lubi- zarówno wielkimi pasjami jak i małymi przyjemnościami dnia codziennego.

Przewodnik po życiu... Przewodnik po życiu...

Dodano: 2012-02-28 20:42    przez: ikukochan     Skomentuj: (24)

+ - Nie rozumiem Ocena: 82 (148) Niezrozumiałe: 0        

Przewodnik po życiu... - powinien pochodzić tylko z dobrej fermy drobiu.

Źródło: Skip Beat!

0000-00-00Dałam spoiler na wszelki wypadek, bo wypowiedź pojawia się w ostatnim odcinku.


Ren Tsuruga- słynny aktor, który dostał rolę wymagającą ukazania silnej, zakazanej miłości. Jednak tu pojawia się problem ponieważ ten dwudziestoletni mężczyzna jeszcze nigdy nie był poważnie zakochany i nie potrafi tego odpowiednio zagrać. Fakt ten go załamuje i już pochłania go czarna dziura rozpaczy, gdy na pomoc przybywa mu...kurczak (a dokładniej znajoma z planu filmowego i tej samej agencji- Kyoko, tylko on o tym nie wie). Oczywiście Ren postępuje tak jakby postąpił każdy inny człowiek na jego miejscu- wylewa swe żale na głowę przedstawiciela gatunku drobiowego i od owego pierzastego przyjaciela otrzymuje odpowiedź na nurtujące go zagadnienia dotyczące kwestii sercowych. Dociera do niego, że to co czuje do "pewnej osoby" zwie się miłością- jeśli zawierzyć instynktowi kurczaka.

-Efekt mgły na dwóch pierwszych obrazkach jest celowym zabiegiem twórców, bo przedstawia retrospekcję.

Koty Koty

Dodano: 2012-02-24 14:41    przez: ikukochan     Skomentuj: (304)

+ - Nie rozumiem Ocena: 88 (111) Niezrozumiałe: 1        

Koty - potrafią wynagrodzić dobrą służbę.

Źródło: Hiyokoi

0000-00-00Najpierw małe tłumaczenie:
tekst w dymku:Puipui(imię kota)...nie odwraca się ode mnie nawet gdy ją głaszczę...?!
tekst obok: Czy to dlatego, że kupiłam ci kocią karmę premium?

I wyjaśnienie:
Hiyori przygarnęła kotkę, która ma w zwyczaju swą właścicielkę ignorować przy każdej okazji. Dziewczyna, jako że jest bardzo wrażliwa, strasznie się tym przejmuje, gdy Puipui wołana odwraca się z obojętnym bądź też wyraźnie niechętnym wyrazem pyszczka. Jednak kiedy Hiyori kupiła jej specjalną karmę (phi! tam zwyczajną Kocia Dama będzie wcinała) kotka łaskawie zgodziła się zostać pogłaskana, co wprawiło bohaterkę w widoczne na obrazku zdumienie.

P.S. Trochę skojarzyło mi się to z moim psem- toleruje jedzenie tylko z mięsną wkładką...

Mierz wysokość Mierz wysokość

Dodano: 2012-02-24 21:44    przez: ikukochan     Skomentuj: (19)

+ - Nie rozumiem Ocena: 103 (132) Niezrozumiałe: 3        

Mierz wysokość - na zamiary.

Źródło: Hiyokoi rozdz. 24

0000-00-00Na wszelki wypadek dałam spoiler, bo to ma związek z całym ciągiem tej historii.

Małe tłumaczonko:
obrazek 1: Ponieważ ja ochronię ciebie.
obrazek 2: |WIZUALIZACJA|
Yuushin-śmiech
Hiyori: Dlaczego się śmiejesz?-zszokowana
Yuushin: 1/4 część mnie pozostałaby bez ochrony.

I wyjaśnionko(uwaga na spoilery):


Na obrazku widoczny jest ciąg dalszy rozmowy, w której Yuushin powiedział do Hiyori, że będzie ją chronił. Dziewczyna odpowiada, że nie ma brać wszystkiego na siebie i że ona też go ochroni. Jednak jakby nie patrzeć troszkę zabawnie brzmi, gdy delikatna i wrażliwa dziewczyna(która dotąd uciekała przed ludźmi i chowała się w szafce w każdej "kryzysowej" sytuacji) mierząca zaledwie 142 cm mówi, że ochroni chłopaka, który ma 192 cm wzrostu :)

Bo nie trzeba ciągle wałkować jednego wątku Bo nie trzeba ciągle wałkować jednego wątku

Dodano: 2012-03-03 21:59    przez: ikukochan     Skomentuj: (10)

+ - Nie rozumiem Ocena: 109 (151) Niezrozumiałe: 2        

Bo nie trzeba ciągle wałkować jednego wątku - by ukazać go w pełnej krasie.

Źródło: Moshidora

0000-00-00Często zdarza się, że twórcy jakiejś produkcji chcąc zaprezentować ogromne znaczenie danego wątku potrafią go przewałkować na prawo na lewo, od góry do dołu i z każdej możliwej strony. Czasem wychodzi to lepiej, czasem tak nieudolnie, że motyw ten nieważne jak piękny by nie był i podniosły- zaczyna denerwować i nie wygląda przekonywująco. Jednak zapomina się o tym, że wcale nie trzeba drążyć jednego tematu na okrągło by przekonać do niego widzów.

Dla mnie takim wątkiem było ukazanie przyjaźni dziewczyn widocznych na obrazku- Minami i Yuki. Ta przyjaźń stanowiła właściwie jedynie oprawę do tego co działo się w całej serii(anime sportowe, gdzie głównym tematem jest baseball i doprowadzenie szkolnej drużyny do finałów ważnych rozgrywek), dopiero w dwóch ostatnich odcinkach poświęcono jej trochę więcej uwagi. Mimo to (a może właśnie dlatego), że te relacje były ukazane tak punktowo, fragmentarycznie, nie wysuwając się na pierwszy plan, a jednocześnie będąc ważną jego częścią- były bardziej naturalne niż te wielkie przyjaźnie okraszone mnóstwem "ochów" i "achów", "jesteśmy takie best friends forever and ever".

--Myślę, że wiele osób spotkało się kiedyś z tytułem, w którym ten mniej wyeksponowany wątek pozostawał w pamięci na bardzo długi czas.

Mocna głowa do picia Mocna głowa do picia

Dodano: 2012-02-18 13:37    przez: ikukochan     Skomentuj: (13)

+ - Nie rozumiem Ocena: 133 (152) Niezrozumiałe: 1        

Mocna głowa do picia - też może być problemem.

Źródło: Sora no woto-OVA

0000-00-00Dziewczyna na obrazku (Kureha Suminoya) jest członkiem pewnego specyficznego oddziału wojskowego, który składa się zaledwie z pięciu dziewczyn i w którym jednym ze sposobów na zarabianie pieniążków jest produkcja alkoholu. Pewnego razu na skutek różnych wydarzeń wszyscy obecni w fortecy się upili i tylko Kureha pozostała przy świadomości, bo jak się okazało- niezależnie ile by nie piła, na nią to nie działało. I pewnie większość byłaby szczęśliwa mając tak mocną główkę, ale dla niej to stało się swoistym przekleństwem, bo musiała wszystkie wygłupy, śpiewy, krzyki i wymysły swoich koleżanek znosić całkowicie na trzeźwo.

Codzienne doświadczanie zawodu, Codzienne doświadczanie zawodu,

Dodano: 2012-02-22 17:51    przez: ikukochan     Skomentuj: (143)

+ - Nie rozumiem Ocena: 110 (137) Niezrozumiałe: 1        

Codzienne doświadczanie zawodu, - a i tak zbliża do upragnionej odpowiedzi.

Źródło: Oneichan to Issho!

0000-00-00Minori- ta maleńka z okazji jakiegoś święta ma w swym przedszkolu uroczystość, na którą z niecierpliwością czeka. W związku z tym każdego dnia ponawia pytanie: kiedy odbędzie się ta uroczystość i codziennie otrzymuje odpowiedź, że zostało jeszcze sporo czasu, co ją oczywiście troszkę podłamuje. Jednak z dnia na dzień uroczystość się zbliża i w końcu przecież nadejdzie to "jutro" czy "pojutrze", na które tak czeka, więc chociaż chwilowo odpowiedź ją dobija-i tak to kiedyś się zmieni.
Wiele osób czekając na coś potrafi do znudzenia pytać: "a kiedy?", "a to już?", "a ile jeszcze?", co może wydawać się upierdliwe i drażniące, ale ma to jakiś sens jeśli jest szansa, że ostateczna odpowiedź będzie uwieńczeniem tego oczekiwania.

Nie trzeba być dobrym we wszystkim. Nie trzeba być dobrym we wszystkim.

Dodano: 2012-02-04 21:56    przez: ikukochan     Skomentuj: (16)

+ - Nie rozumiem Ocena: 121 (135) Niezrozumiałe: 2        

Nie trzeba być dobrym we wszystkim. - Wystarczy znaleźć coś, w czym można zabłysnąć.

Źródło: Itazura na kiss

0000-00-00Uwaga na spoileryKotoko(patrz obrazek nr 2) to swoista (nie bójmy się tego stwierdzić) ciapcia, która pod względem umiejętności zawsze trochę odstawała od Irie (patrz obrazek nr 1). On jest uznawany za geniusza, ma genialną pamięć- zapamiętuje wszystko co usłyszy i przeczyta, każdy egzamin zdaje perfekcyjnie i ostatecznie zostaje lekarzem. Kotoko nic tak łatwo nie przychodzi: będąc w liceum ma problemy z odczytaniem znaków kanji uczonych w podstawówce, a na praktykach pielęgniarskich wszystko musi ćwiczyć o wiele dłużej. Jednak przy tym wszystkim cechje ją wyjątkowa wytrwałość i upór, a co więcej przez swoją bezpośredniość potrafi dotrzeć do drugiej osoby szybciej niż opanowany Irie. Te właśnie umiejętności czynią ją wyjątkową.Często wmawia się uczniom, że powinni mieć dobre oceny ze wszystkiego- w ogóle najlepiej by było gdyby człowiek był dobry w każdej dziedzinie. Jednak czasem lepiej być najlepszym w jednej rzeczy i osiągnąć w niej sukces, niż tylko dobrym we wszystkim.

Czasem Czasem

Dodano: 2012-02-04 18:08    przez: ikukochan     Skomentuj: (8)

+ - Nie rozumiem Ocena: 94 (123) Niezrozumiałe: 3        

Czasem - to najlepsze wyjście z sytuacji kryzysowej

Źródło: Papa no Iukoto wo kikinasai!

0000-00-00Wyjaśnienie może zawierać śladowe ilości (czekolady!)... znaczy się spoilerowania.


Te trzy dziewczyny przedstawione na obrazkach na skutek pewnych okoliczności zamieszkały ze swym "wujaszkiem" zwanym Segawa Yuta- zwyczajnym, biednym studentem w małym mieszkanku z jednym pokojem. Jednak najmłodsza z nich(to maleństwo z czarną czuprynką) uznała, że tak właściwie ten wspólny pokój warto by przyozdobić (np. rysunkami wykonanymi własnoręcznie). Blondwłosa siostra także chciała mieć swój wkład dlatego niezmywalnym markerem namalowała to wielkie czerwone coś na ścianie. Najstarsza z nich była wtedy zajęta gotowaniem, a kiedy zobaczyła co jej siostry zmalowały- stwierdziła, że najlepszym wyjściem będzie odwrót i udawanie, że nic o tym nie wie.


P.S.Od razu przypomniało mi się dzieciństwo, kiedy coś się zepsuło też czasem udawałam, że nic nie zauważyłam.

P.S.2 Co ja gadam, jeszcze rok temu tak robiłamXD

Podstrony:

123

Wybierz kanał RSS:

Główna   • Poczekalnia   • Komentarze

Login:

Hasło: