RSS

Zaloguj się

Painiac   [Fandemoty]   [Ulubione]   [Komentarze]   [PM]

Użytkownik

Informacje

Wiek:

29

Miejscowość:

Ostatnio widziany/a:

3080 dni temu

Opis:

napierdalać

Statystyki

Dodanych demotywatorów:

4

Na głównej:

3 (75%)

W poczekalni:

0

Komentarzy:

110

Głosów na demotywatory [+/-]:

133/101

Głosów na komentarze [+/-]:

121/78

       

Product placement w anime Product placement w anime

Dodano: 2011-07-03 14:35    przez: Painiac     Skomentuj: (26)

+ - Nie rozumiem Ocena: 99 (127) Niezrozumiałe: 0        

Product placement w anime - Cieszyć się, czy martwić?

Źródło: Nichijou

0000-00-00Mianem ,,product placement" określa się umieszczanie reklamy w środkach najczęściej od reklamy wolnych - programach telewizyjnych, filmach, serialach. Nie znam polskiego odpowiednika, ale jeżeli taki jest, to poprawię demot. Najsłynniejszym takim przypadkiem w anime jest zapewne Code Geass, gdzie CC obżerała się namiętnie pizzami z Pizza Hut (a nawet wygrała stamtąd maskotkę, jeżeli się nie mylę). Wszechobecnych reklam raczej mało kto lubi. Zwłaszcza w naszym kraju, gdzie prawo w tym względzie jest rozbojem w biały dzień w porównaniu z prawem o reklamach w innych krajach. Ale trzeba na to spojrzeć z innej strony - pieniądze z takiej reklamy idą na konto serialu, nie telewizji, no i nie trzeba puszczać reklam pomiędzy programami.Anime to prawdziwe kuriozum, jeżeli chodzi o product placement. Jest to bowiem swoista nobilitacja - producent uznał, że OPŁACA mu się umieszczenie reklamy. Czyli, że anime obejrzy spora liczba ludzi. A nie ukrywajmy, anime nie jest takim obiecującym źródłem reklamy, bo najczęściej jest oglądane tylko przez otaku. Z jednej strony - anime ma większy budżet, a budżet = jakość animacji. Wystarczy tylko porównać pierwszą serię Higurashi z następnymi; wygląda to wręcz jak skok cywilizacyjny, tylko dlatego, że anime dostało więcej pieniędzy. Tudzież studio Gainax; jego problemy z budżetem są wręcz legendarne. Mogę śmiało stwierdzić, że bez pieniędzy z Pizza Hut Code Geass nie miałoby takiej dobrej animacji, jaką ma. Także product placement dla anime to dobra rzecz, i wilk jest syty, i owca cała.Tak się przynajmniej mi wydawało, dopóki nie zobaczyłem sceny z najnowszego odcinka Nichijou. To chyba najbardziej bezczelny product placement, jaki widziałem. Scena rozpoczyna się pakowaniem Nano do szkoły, która dokładnie przelicza od zeszytów po wkłady do ołówków, czy wszystko spakowała. Dochodzi do wniosku, że tak. Druga z bohaterek jednak podśmiewa się, pytając się, czego potrzebuje, gdy zgłodnieje. Oczywisty wniosek - drugie śniadanie/bento. Okazuje się jedna, że chodzi o Snickersa, jak ukazane w democie.Cieszy mnie, że Nichijou może dostać więcej pieniędzy do budżetu za takie reklamy, bo to moim zdaniem jedne z najlepszych obecnie nadawanych anime, z naprawdę porządną animacją. Ale z drugiej strony - ta scena wyglądała jak normalna reklama! Trochę mnie to przeraziło. Być może niektóre serie anime, które nie będą miały takiej silnej pozycji na rynku, będą naginane do wizji producentów. Bo studia kuszone pieniędzmi będą się zgadzały. I wiele dobrych serii może być przez taką komercyjną sieczkę marnowane. Miejmy nadzieję, że do czegoś takiego nigdy nie dojdzie.Gratuluję, że dobrnąłeś/aś do końca, i dziękuję.

Znalazłem pod łózkiem, Znalazłem pod łózkiem,

Dodano: 2011-06-28 20:06    przez: Painiac     Skomentuj: (14)

+ - Nie rozumiem Ocena: 214 (249) Niezrozumiałe: 11        

Znalazłem pod łózkiem, - nie pamiętam skąd to mam. Może wy coś wiecie?

0000-00-00Protip: Clannad.


Wyjaśnienie żartu: Jedna z bohaterek - mianowicie Fuuko - rozdawała drewniane gwiazdki każdej napotkanej osobie, żeby przyszły na ślub jej siostry. Niestety, jest swego rodzaju duchem/poltergeistem, i zaczyna znikać z wspomnień bohaterów. Jedyną pozostałością są właśnie drewniane gwiazdki. Bohaterowie nie są w stanie określić, ale czują, że zapomnieli o czymś, o czym nie powinni.

Sengoku Rance Sengoku Rance

Dodano: 2011-06-18 00:29    przez: Painiac     Skomentuj: (18)

+ - Nie rozumiem Ocena: 89 (117) Niezrozumiałe: 8        

Sengoku Rance - Pobierasz dla hentai, tracisz miesiąc życia dla wspaniałej gry.

Źródło: daanboru

0000-00-00Sengoku Rance jest to VN z elementami strategii, które z założenia jest erotykiem. O ile praktycznie wszyscy pobierają tą grę dla pornusów, to sama gra jest uzależniająca! Śmiem nawet twierdzić, że jest to najlepsza gra, w jaką miałem przyjemność grać. A na grach zjadłem zęby.

Gra ma zarówno i przyjemną kreskę, i bardzo dobrą muzykę, oraz przynajmniej około 80 świetnych postaci, przy czym posiada niebanalną fabułę i jest bardzo komiczna (jest to praktycznie jedna wielka parodia Japonii w erze Sengoku.). Trudno mi znaleźć jakąkolwiek wadę. Chyba tylko to, że gra jest ZBYT uzależniająca. Jeżeli zamierzacie w to zagrać, upewnijcie się, że macie z dwa tygodnie wolnego czasu. To nie żart.

Obrazek z Daanboru.

Strzelasz w loli?! Strzelasz w loli?!

Dodano: 2011-06-04 20:56    przez: Painiac     Skomentuj: (7)

+ - Nie rozumiem Ocena: 62 (105) Niezrozumiałe: 1        

Strzelasz w loli?! - I myślałeś że ujdzie ci to na sucho?
 
You're shooting loli?!And you thought you will get away with this?

Źródło: Gore Screaming Show

0000-00-00Uwaga, potężny spoiler z VN Gore Screaming Show. Jest to jedno z możliwych zakończeń nowelki.A co do samego demota - toż to bluźnierstwo strzelać w bezbronną (KHE KHE, może nie do końca) loli :

Wybierz kanał RSS:

Główna   • Poczekalnia   • Komentarze

Login:

Hasło: