RSS

Zaloguj się

Milo   [Fandemoty]   [Ulubione]   [Komentarze]   [PM]

Użytkownik

Informacje

Wiek:

26

Miejscowość:

Stoczek Łukowski

Ostatnio widziany/a:

3179 dni temu

Opis:

Mój profil na dA
www.magdamilo.deviantart.com
Forum:
www.milo.pun.pl
Moja strona z dodatkami yuri (aktualnie w przebudowie, więc nie jest w pełni aktywna):
www.shirayuri.glt.pl
Strona z dodatkami anime gdzie jestem projektantką:
www.diversus.glt.pl

GG: 8995052
Mail: magda_milo@onet.eu

Statystyki

Dodanych demotywatorów:

8

Na głównej:

8 (100%)

W poczekalni:

0

Komentarzy:

316

Głosów na demotywatory [+/-]:

379/198

Głosów na komentarze [+/-]:

219/133

       

W razie błędnej oceny stanu rzeczy, W razie błędnej oceny stanu rzeczy,

Dodano: 2012-01-14 00:15    przez: Milo     Skomentuj: (80)

+ - Nie rozumiem Ocena: 91 (121) Niezrozumiałe: 2        

Manga ShikiW razie błędnej oceny stanu rzeczy, - powinno się umieć przyznać do pomyłki, a potem dążyć do prawidłowości.

Źródło: Shiki

0000-00-00[Spoiler]Doktor Toshio, jako uznany lekarz kliniki Ozaki w Sotobie, próbuje znaleźć przyczynę nagłych śmierci mieszkańców wioski - ludzi w różnym wieku, w dodatku wcześniej często całkowicie zdrowych. Z czasem okazuje się, że jego diagnozy się nie sprawdziły, co więcej - on sam nie wie co dokładnie było przyczyną tylu zgonów.[/spoiler]


Jak widać przyznaje się do błędu, jednak nie podchodzi do tego tak emocjonalnie jak współpracownicy, bo nie ma sensu skupiać się na tym co było złe, ale na tym jakie jest poprawne rozwiązanie problemu.Pomył na tego demota nasunął mi się po rozmowach w komentarzach. Bywa, że ktoś bardzo broni swojego zdania na jakiś temat, jednak po prostu nie ma racji i w całej analizie np. fabuły anime, ominął ważne aspekty. Gdy już sobie uświadomi, że jednak źle oczytał sens, lub przekręcił jakieś fakty, zamiast zrażać się do rozmowy lub denerwując się pomyłką, powinien posłuchać rozmówców i zweryfikować swoje poglądy (i może dzięki rozważania argumentów innej osoby dojdzie do innego ciekawego wniosku, już idą dobrym tropem).


Swoją drogą rozmowy w komentarzach mogą być tu bardzo rozbudowane i ciekawe, często naprawdę dają do myślenia.

Nie wiem czy spoiler jest konieczny, jeśli nie to zmienię.

Osłabiając psychicznie ofiarę, Osłabiając psychicznie ofiarę,

Dodano: 2012-01-06 14:28    przez: Milo     Skomentuj: (136)

+ - Nie rozumiem Ocena: 169 (194) Niezrozumiałe: 1        

ShikiOsłabiając psychicznie ofiarę, - można przypadkiem zrobić z niej zdeterminowanego przeciwnika.

Źródło: Shiki, odcinek 17

0000-00-00Na screenie doktor Toshio Ozaki, na początku małe wspomienie fabuły anime:
[SPOILER]
Do Sotoby przyjechała pewna tajemnicza rodzina. Niedługo po tym, ludzie w okręgu domu zaczęli umierać z niewyjaśnionych przyczyn, doktor w klinice Ozaki uznał, iż to anemia. Jednak gdy umierało coraz więcej osób, stwierdzono epidemię. Nie sposób było zatrzymać niezidentyfikowanej choroby.
Postanowiono więc, że przetrzyma się w klinice jedną z chorych i sprawdzi jej stan przez kilka kolejnych dni oraz przeprowadzi badania. W nocy do chorej niespodziewanie przyszedł gość, okazało się, że jest to jej zmarła synowa. Wątpliwości i domysły się rozwiały, doktor przekonał się, że sprawdzą całego zajścia są zmartwychwstali - osoby zabite przez stworzenia nazwane później jako 'Shiki'. Nikt jednak nie wierzył Ozakiemu. 'Wampiry' dręczyły go bardziej, grożąc, że przez chęć wyjawienia prawdy innym miastom o zjawiskach w Stotobie, doktor niezwłocznie zostanie zabity. W międzyczasie zaatakowali też jego żonę. Po paru dniach warty przy jej łóżku doktor zdał sobie sprawę, że po jej przebudzeniu z martwych, będzie musiał jakoś ją uśmiercić. I tak też się stało (wtedy odkrył, że kołek wbity w serce to dobre rozwiązanie na wampiry).
Sotoba powoli stawała się opanowana przez Shiki, do Ozakiego zawitała pani Kirishiki informując go, że wkrótce przyjdzie na niego czas. Mimo, iż doktor poprosił o to, by mógł obserwować jak okolica wymiera, Kirishiki zaatakowała go i zahipnotyzowała, żądając by spełniał jej rozkazy.

Doktor jak i reszta ludzi traktowani byli przez państwo Kirishiki jako zwykłe ofiary - pożywienie w postaci źródła świeżej krwi. Jako, że doktor próbował wszystkiemu zapobiec, jego życie legło w gruzach, ludzie patrzyli na niebo jako obojętnego, zmarnowanego człowieka, który zaczyna mieć omamy i wierzy w 'wampiry', bo nie potrafi uratować swoich pacjentów.
Jednak właśnie przez dręczenie doktora (co zapewne miało na celu to by wreszcie poddał się i zginął) doprowadziło, że z oddanego lekarza stał się zdeterminowanym 'łowcą' shiki, chcąc zabić każdego z nich, bez najmniejszych wyrzutów sumienia'.
[/SPOILER]

Pewnie w wielu anime zdążało się to, że tym 'upartym' ofiarom rzucano kłody pod nogi, by szybciej się poddali i przegrali.
Jednak przez takie gnębienie, człowiek może tak podupaść psychicznie, że zmienia się w szaleńca, który za wszelką cenę chce się zemścić na swoich oprawcach. Cała ta determinacja może nawet spowodować upadek przeciwników, którzy w przypadku zgładzenia ofiar od razu mieliby zapewnione zwycięstwo.

Rygorystyczne przestrzeganie zasad Rygorystyczne przestrzeganie zasad

Dodano: 2011-12-31 10:38    przez: Milo     Skomentuj: (153)

+ - Nie rozumiem Ocena: 142 (196) Niezrozumiałe: 6        

Rygorystyczne przestrzeganie zasad - nie zawsze przynosi dobre skutki.

Źródło: Vocaloid [Megurine Luka] - Witch

0000-00-00Kadry z 'Witch' Vocaloidu, przedstawiają sceny z historii Luki jako czarownicy, która żyła szczęśliwie jako zwykła dziewczyna, nie wadząc nikomu. Miku, znając jej sekret, zgodnie z zasadą średniowiecza - gdzie kobiety oskarżone o czary palono na stosie poinformowała o czarownicy jej wybrana - Gakupo.
W rezultacie szczęśliwy związek się rozpad, a Luka, wisząc na krzyżu, wystawiona została na widok publiczny i czekała na egzekucję.

Demoty tyczy się też tego, że nie powinno się niszczyć szczęścia innych, gdy nie prowadzi ono do niczego złego i nie wadzi nam samym.
Jednak swój przykład mogę poprzeć też samym Fandemonium. Wydaje mi się, że gdyby regulamin był długi, szczegółowy i ściśle przestrzegany zabrakłoby swobody, za drobne przewinienia i luźniejsze rozmowy, nawet w małych ilościach groziłby ban lub inne konsekwencje. Pewnie wiele osób czułoby się trochę ograniczone.

Samo przesłanie tyczy się również samego życia, nie powinno się przestrzegać każdej zasady idealnie i dla każdego tak samo, bo są różne przypadki, czasem trzeba coś przemilczeć, czasem z czymś się pogodzić, a nawet wesprzeć kogoś, kto może nie robi czegoś zgodnie z 'normalnością' ale nikomu to nie szkodzi i nie jest niezgodne z prawem.

Niezależnie od wieku, Niezależnie od wieku,

Dodano: 2011-12-31 01:38    przez: Milo     Skomentuj: (119)

+ - Nie rozumiem Ocena: 161 (183) Niezrozumiałe: 0        

Niezależnie od wieku, - są sytuacje, w których zachowujemy się jak dzieci.

Źródło: Vocaloid (Luka, Miku, por)

0000-00-00Na obrazku Luka, która zabiera Miku jej pora, Miku reaguje na to niczym dziecko, któremu ktoś zabrał zabawkę.

Są w życiu sytuacje gdzie reagujemy bardzo impulsywnie, czasem dotyczy to błahostki, czegoś co nie powinno nas zasmucić/rozbawić. Mimo to, są chwile gdy mała rzecz cieszy, w poważnej sytuacji nie umiemy zachować się odpowiednio, pojawiają się napady śmiechu, a drobne przedmioty, pozornie bez wartości, darzy się sentymentem i odebranie ich wywołuje wielki smutek.

Podobnie jest w czasie wspominania, gdy człowiek zatęskni za dawnym, beztroskim czasem i zechce znów być dzieckiem, kiedy nie miał tak wielu obowiązków.

Czasem można zauważyć, że dorośli też lubią spełniać marzenia z dzieciństwa i cieszą one równie bardzo.

Nie zawsze potrzebne wielkie poświęcenie, Nie zawsze potrzebne wielkie poświęcenie,

Dodano: 2011-12-28 16:33    przez: Milo     Skomentuj: (84)

+ - Nie rozumiem Ocena: 134 (183) Niezrozumiałe: 1        

Nie zawsze potrzebne wielkie poświęcenie, - by wywołać uśmiech.

Źródło: Hatsune Miku & Megurine Luka

0000-00-00Wiele mówi się o poświęceniu i o wielkich czynach, po czym uśmiech może być znaczącą nagrodą.


Jednak czasem mały gest może poprawić humor.


Na obrazku, jak widać, Luka trzyma czekoladę a Miku być może jest w trakcie przygotowywania ciasta (zapewne w polewie czekoladowej). Wielu osobom czekolada wystarczy do uśmiechu, ale jeśli ktoś jej nie lubi to na pewno ma przekąskę/czynność itp. która go uszczęśliwia, mimo że uważana jest za błahą.


Nawet gdy coś takiego może przynieść konsekwencje (jak np. zbyt duża ilość słodyczy) to w małych ilościach warto poprawić sobie tym humor, lub zrobi drobny prezent bliskiej osobie np. własnym wypiekiem.

Czasem nie mając złych zamiarów Czasem nie mając złych zamiarów

Dodano: 2011-12-24 00:09    przez: Milo     Skomentuj: (30)

+ - Nie rozumiem Ocena: 199 (221) Niezrozumiałe: 0        

Czasem nie mając złych zamiarów - wprowadzamy kogoś w niezręczną sytuację

Źródło: Touhou

0000-00-00Na wstępie małe wyjaśnienie dotyczące obrazka:

'Żarty z biustem Sakui, iż ona używa wkładek wzięły się z stąd, że w portrecie Perfect Cherry Blossom została narysowana z wyjątkowo płaskimi piersiami, zaś w Immaterial and Missing Power jej piersi są znacznie większe, niż w przypadku prac Zuna. Z tego powodu anglojęzyczni fani nazywają ją "PAD", zaś japońscy "Pad-chou".'

Jak widać, obrazek przedstawia Remilię, która chcąc objąć Sakuyę, rozrywa jej ubranie ukazując wkładki do biustonosza.


Podpis demota odnosi się do różnych sytuacji, często w zwykłej rozmowie, niechcący powiemy coś do może wprowadzić rozmówcę w zakłopotanie, nieświadomie można powiedzieć jakiś sekret, czy poruszyć delikatny temat, nie wiedząc, że rozmówca np. ma związane z tym krępujące wspomnienia.

Oczywiście nie tyczy się to tylko rozmów.

Krytyka Krytyka

Dodano: 2011-12-13 22:39    przez: Milo     Skomentuj: (30)

+ - Nie rozumiem Ocena: 202 (222) Niezrozumiałe: 0        

Krytyka - może być wstępem do komplementu

0000-00-00Nie tak dawno, w komentarzach pod jednym z demotywatorów była mowa o krytyce. Wiele osób odbiera to, jako atak i złośliwość. Bywa też, że są świadomi prawy, ale mimo wszystko czują się urażeni, tracą wiarę w siebie, lub stają się negatywnie nastawieni do osoby krytykującej.

Krytyka (jeśli nie jest zwykłą złośliwością) nie zawsze jest tylko po to by uświadomić błędy i niedociągnięcia. Bywa, że czyjaś opinia, rozpoczęta krytycznie kończy się po prostu komplementem i pochwałą. Wada może być obrócona w zaletę.

Nie warto zrażać się do rozmówcy, zanim nie wysłucha się całej jego opinii na temat nas lub naszej pracy.

Kadry z mangi 'Maple Love'

Mononoke, Mononoke,

Dodano: 2011-06-15 01:44    przez: Milo     Skomentuj: (8)

+ - Nie rozumiem Ocena: 109 (149) Niezrozumiałe: 8        

Mononoke, - bo każdy odcinek może być dziełem sztuki

Źródło: Mononoke

Wybierz kanał RSS:

Główna   • Poczekalnia   • Komentarze

Login:

Hasło: