RSS

Zaloguj się

Kanra   [Fandemoty]   [Ulubione]   [Komentarze]   [PM]

Użytkownik

Informacje

Wiek:

9

Miejscowość:

Ostatnio widziany/a:

2691 dni temu

Opis:

Welcome to Revolution Roulette ...

Statystyki

Dodanych demotywatorów:

4

Na głównej:

3 (75%)

W poczekalni:

0

Komentarzy:

91

Głosów na demotywatory [+/-]:

115/105

Głosów na komentarze [+/-]:

29/4

       

Prawdziwy aspekt dobroci i zrozumienia. Prawdziwy aspekt dobroci i zrozumienia.

Dodano: 2012-06-03 22:41    przez: Kanra     Skomentuj: (37)

+ - Nie rozumiem Ocena: 85 (130) Niezrozumiałe: 3        

Naruto; ostatnie chaptery.Prawdziwy aspekt dobroci i zrozumienia. - Nie szukaj go w płytkich postępowaniach głównych bohaterów shōnenów.

Źródło: Wniosek.

0000-00-00Z początku nie zamierzam spamować mangą Naruto, która może być tu powszechnie źle przyjęta, jednak będzie mnie kierunkowała najlepszym przykładem, dlatego zapraszam do wyjaśnienia poruszającego problem dzisiejszych shōnenów. Będzie mi niezwykle miło, jeśli poświęcicie na nie klika minut.
*dalsza cześć może zawierać spoilery z rzeczonej mangi*
Otóż w przeciągu ostatnich wydarzeń byliśmy świadkami starcia pomiędzy Yakushim Kabuto a Uchihą Itachim (z odsieczą pod postacią brata). Są wrogami. Walczą o swoje marzenia. O swoje intencje. O swoje obsesje. Walczą o wszystko. Jednak mimo to czytelnik dostrzega coś, co go wręcz zdumiewa - stosunek Itachiego do jego przeciwnika. Zamiast wyśmiewać chore intencje Yakushiego prawi mu morały dotyczące życia i jego postępowań. I nie mówi tego wyniośle; bynajmniej. Porównuje go do samego siebie i uczy, by nie popełniał takich samym błędów, co on sam za życia. Ostatecznie gra rolę surowego ojca, kończąc walkę na genjutsu, które nie tylko przyniosło mu wygraną, ale dało szansę odnalezienia przez Kabuto własnego "ja". W ten sposób może Yakushi przegrał bitwę, ale ma szansę wygrać coś znacznie ważniejszego - poczucie własnej tożsamości. Ciężko jest mi opisywać to z kontekstu, ale Itachi pomimo zaistniałej sytuacji okazał się uosobieniem dobra pod każdym aspektem tego słowa. Martwił się o człowieka mu nieznanego; który miał względem niego złe intencje. I zrobił to w takim stylu, że czytelnik czuje nic poza głębokim respektem.

Zapytacie co ma piernik do wiatraka? Otóż spójrzmy teraz na przykładowego Naruto - typowy przedstawiciel głównego bohatera shōnena. Takowi zawsze walczą w imię dobra i są za uosobienie światłości postrzegani. Fani szczycą się, że są dla nich przykładem, a sami bohaterowie zgarniają tytuły "człowieka roku". Tylko ile w tym zasług? Ile ułudy takiego dobra mamy jeszcze przełknąć? Rozumiem, że nie można nawracać każdego, gdyż zwyczajnie się nie da. Rozumiem, że walka nie powinna wyglądać na zasadzie "wiem co czujesz, napijmy się herbatkę i popłaczmy razem". Zdaje sobie z tego sprawę doskonale. Ale ostatnie chaptery rzeczonej mangi utrzymały mnie w przekonaniu, że mangaka potrafi. Niegdyś pojawił się tu fandemot odnośne tego, że główny bohater ma prawo dokonać bestialskich czynów w imię dobra "słusznego". Jest to swojego rodzaju aprobata. Drodzy fani shōnenów - nie traktujcie głównych bohaterów jak chodzące ideały dobra, ponieważ mija się to z rzeczywistością. A największe morały, jakie wyniesiecie z tego typu mang powinny pochodzić z dalszego planu. Tak jak i tutaj.

Na koniec pragnę zaznaczyć, że nie zależy mi na notach, a odbiorze tego fandemota. Wiem, że dużo tekstu to be be. Wiem, że jak "Naruto" to be be. Wiem, że Yakushi też jest be be. Ale każdy z was może się odwołać do przykładów z własnego mangowego doświadczenia, których ja nie miałam przyjemności zaznać.

@Art pochodzi od użytkownika Yakushi--Kabuto z DA.

Fantastyczni Seiyū Fantastyczni Seiyū

Dodano: 2011-08-21 10:50    przez: Kanra     Skomentuj: (0)

+ - Nie rozumiem Ocena: 0 (0) Niezrozumiałe: 0        

Fantastyczni Seiyū - potrafią niejednokrotnie zaskoczyć widza.

0000-00-00Są to bardzo utalentowani ludzie. Wielki respekt za ich pracę.

*Przepraszam za jakość napisów pod postaciami.

Czasem zwykły zbieg  okoliczności Czasem zwykły zbieg okoliczności

Dodano: 2011-03-29 14:01    przez: Kanra     Skomentuj: (11)

+ - Nie rozumiem Ocena: 203 (237) Niezrozumiałe: 10        

Czasem zwykły zbieg  okoliczności - daje do myślenia ...
 
Sometimes plain coincidencegive to thinking ...

Źródło: deviantart.com

Koszmar Sweet  foci Koszmar Sweet foci

Dodano: 2011-05-17 16:55    przez: Kanra     Skomentuj: (7)

+ - Nie rozumiem Ocena: 211 (245) Niezrozumiałe: 8        

Koszmar Sweet  foci - Narodził się już w XIX wieku.

Źródło: Demotywatory.pl . Plagiat, ale szkoda by tak dobry demot nie ujrzał światła dziennego na fandemonium.

0000-00-00Akcja przedstawionej serii toczy się w XIX wieku. Postać po prawej trzyma aparat fotograficzny.

Wybierz kanał RSS:

Główna   • Poczekalnia   • Komentarze

Login:

Hasło: