RSS

Zaloguj się

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, "W życiu bowiem istnieją rzeczy,

Dodano: 2011-06-16 10:46    przez: CeliaPhantomhive     Skomentuj: (19)

+ - Nie rozumiem Ocena: 158 (197) Niezrozumiałe: 5        

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, - o które warto walczyć do samego końca." - Paulo Coelho

Źródło: zerochan.net / FullMetal Alchemist

0000-00-00DLA BEZPIECZEŃSTWA usunęłam tamtego fandemota, aby zmienić zdjęcie.

Tu chyba nie trzeba nic wyjaśniać.
Oczywiście, zdjęcie zostało dobrane celowo. Nie tyczy się to tylko FMA, które, notabene, trafnie zostało opisane tym cytatem, ale także wielu innych anime, które obrazują determinację bohaterów - aż do samego końca.Komentarze Komentarze

kisama 2011-06-16 10:53
Zgłoś   Ocena: 1 ( 7 )
>paulo coelho
kogo cytujemy jutro? stephanie meyer ;)?
CeliaPhantomhive 2011-06-16 11:15
Zgłoś   Ocena: 3 ( 5 )
Wybacz, ale porównywanie Paulo Coelho do Stephenie Meyer to jak przyrównanie piernika do wiatraka. Raczej nie doszukuję się żadnych dobrych cytatów w twórczości Meyer. I bez urazy dla tych, którzy lubią jej dzieła.
kisama 2011-06-16 12:35
Zgłoś   Ocena: 1 ( 9 )
Porównywanie ich jest jak najbardziej wskazane, obie te osoby są kiepskimi autorami ;)
I trochę się rozpędziłaś z tym dziełami i stephanie meyer w jednym zdaniu.
CeliaPhantomhive 2011-06-16 12:47
Zgłoś   Ocena: 1 ( 5 )
Kiepskimi autorami? Cóż, może Stephenie Meyer tak, ale o Paulo Coelho nigdy w życiu tego nie powiem. Ale to moja własna opinia.
Fukurou 2011-06-16 13:49
Zgłoś   Ocena: 4 ( 8 )
Przeczytałam półtora książki Paula jak i zetknęłam się z twórczością Meyer i śmiem stwierdzić, że obie te osoby miała całkowicie odmienny styl pisania gdzie styl autorki Zmierzchu jest nieoszlifowany, monotonny i nastawiony na nastolatki a Coelha ma swój własny, prosty styl przy czym jego książka zdaje się być naiwna jednak to nie wileki minus bo autor pokazuje jakieś mądrości życiowe, w porwaniu z panią Meyer gdzie jak wspomniałam chodzi o rozrywkę. Tych autorów nie wolno porównywać bo dzielą ich pokolenia, odbiorcy, inspiracje.
Nie jestem jakąś fanką Coelha, nie przepadam za tymi odniesieniami do biblii, bo jak pisałam wyżej przeczytałam tylko "Alchemika" jednak książka wpada w pamięć bo w tej książce słowa układają się w mądre myśli, które warto cytować, o!
(jak ktos to przeczytał całe to wielki jest zaiste :D)
CeliaPhantomhive 2011-06-16 13:58
Zgłoś   Ocena: 1 ( 3 )
Dokładnie. Bardzo dobrze to ujęłaś - coś, czego ja nie potrafiłam uczynić w dwóch zdaniach, haha. Coelho stara się zwracać do odbiorców w sposób nieskomplikowany, na podstawie pewnych swoich wyobrażeń. Dlatego przyrównywanie go do Stephenie Meyer, która bazuje na zupełnie innym poziomie i tematyce, wydaje się po prostu nie na miejscu. (;
kisama 2011-06-16 14:50
Zgłoś   Ocena: 1 ( 5 )
Ale Coelho atakuje co chwile czytelnika takimi banałami że aż ma się ochotę napalić jego książką w piecu. Wszystko to już było wałkowane w każdym możliwym medium, a on to wałkuje ciągle z książki na książki, w kółko non stop. Spłycone morały które równie dobrze można dojrzeć przy oglądaniu faktów na tvn. Te jego cytaty są piękne i jak bardzo poprawne, ale cholernie mdłe, i nie do przełknięcia... przynajmniej dla mnie ;)
InuKimi 2011-06-16 18:55
Zgłoś   Ocena: 1 ( 3 )
Chwilami być może, chociaż "Alchemik" był dobry i skłaniał do przemyśleń.
Za to Stephanie Meyer... Proszę was :S
Fukurou 2011-06-16 22:12
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Te spłycone morały są lepsze niż "zmierzchowy" brak morałów. Bo czego uczy tak na serio zmierzch? Jest jedynie dobrą rozrywką...Nie uważam, że twórczość Coelho jest godna literackiego nobla (są inne lepsze książki) jednak na bank jest bardziej warta cytowania niż Zmierzch. One (te myśli) są takie dobre, bo wiesz on pisze dla dobrych chrześcijan typu moja ciociunia,jednak wszędzie znajdziemy takie jakaże wyidealizowane złote myśli. Myślę że Coelho jest wskazany w czytaniu tylko do jednej książki, bo później tak jak mówisz może stawać się monotonny. Nie chce się kłócić o "Paulowe Banały" chcę tylko zauważyć że nie można porównywać tych dwóch pisarzy bo to dwie rożne bajki. To tak jakby porównać uniwersum Gwiezdnych Wojen i świat Witcha. Za Chiny Ludowe sie nie da.
kisama 2011-06-16 22:32
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Tak w gwoli ścisłości, ja nie wrzucam na Coelho bo uważam że seria zmierzch jest lepsza.
Chce po prostu pokazać że obie serie są pełne kiczu i banału. Piszesz też że jakieś tam banalne morały są lepsze niż ich brak. Cóż, ja jednak wolę jeśli autor jest fair według czytelnika, i nie traktuje go jak idiotę wrzucając pierdoły które wręcz mają obrazić jego inteligencje. Jak ktoś chce pisać o kobietach które zakochują się w malarzach i nic więcej, to niech nie dorabia pseudofilozoficznej otoczki dla głupiomądrych.
Meyer jest pod tym względem tak samo tragiczna, bo piszę te swoją wampirzą sagę niczym wielki epos o miłości zakazanej i bóg wie czym tam jeszcze. A fani serii wcale nie pomagają by jakoś nawet neutralnie podejść do tego. Podczas gdy praktycznie seria jest niewiele lepsza technicznie niż jakiś fanfick yaoistki o vampire knigt czy innym dziadostwie z metroseksualnymi wampirami(sic!).
CeliaPhantomhive 2011-06-16 23:19
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Ja to widzę tak - niektórym po prostu odpowiada prostota. Paulo Coelho jej się trzyma i wydaje mi się, że w taki sposób pisze swoje książki. Jeśli tobie, kisama, to nie odpowiada, to przecież nie znaczy, że musisz to określać jako "pełne kiczu i banału". Nie lubisz? To nie. Nikt nie każe Ci od razu przyznawać temu racji i pokornie skinąć głową. Jeśli prostota jest dla Ciebie formą obrazy czytelnika, to już przecież nie mój problem, a jedynie Twój gust i odbiór tekstu.
Wydaje mi się, że weszliśmy już na obszary czystej nietolerancji. Ludzie są różni - jednym Zmierzch po prostu odpowiada, a inni nie widzą w tym nic nadzwyczajnego. Na przykład, Rowling nie inwestowała zbytnio w opisy przy Harrym Potterze, ale posługując się wyobraźnią, stworzyła niesamowitą historię. I za to ją podziwiamy. Nie wiem czy Ty też, ale ja - owszem. Uważam, że to niesprawiedliwe tak stereotypowo do tego podchodzić. Niewiele lepsza technicznie? Uogólnianie nie jest dobre, bo nie masz pewności czy tak jest w istocie.
Don73 2011-06-16 11:01
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
czy takiego demota nie ma juz w poczekalni tylko z lepszym screenem?
Don73 2011-06-16 11:02
Zgłoś   Ocena: 1 ( 3 )
sory nie nacisnolem w "wyjasnij" zmieniam ocene ^^ ale czemu dla bezpieczenstwa?
CeliaPhantomhive 2011-06-16 11:12
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Nie wszyscy obejrzeli FMA, więc sam widziałeś tamtego demota i zapewne rozumiesz co mam na myśli.
InuKimi 2011-06-16 18:56
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Pamiętam, ze sama zwróciłam na to uwagę w komentarzu... Może to rzeczywiście lepsze rozwiązanie, taka zmiana, a obrazek też śliczny :)
CeliaPhantomhive 2011-06-16 21:44
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Właśnie. (;
Tigra 2011-06-16 12:34
Zgłoś   Ocena: 6 ( 6 )
Dobieranie cytatów z książek do obrazków z anime niestety do mnie nie przemawia.
Aczkolwiek bardzo ładny art.
Rozen 2011-06-17 00:26
Zgłoś   Ocena: -3 ( 3 )
O k...a stary.Ulubiony autor o ludziach którzy myślą o sobie że są inteligencją.
Popieram że pewnie jutro będzie Meyer.Bo mimo iż target inny to są bardo podobni.
Haruhi 2011-06-17 01:48
Zgłoś   Ocena: 2 ( 2 )
Nie wiem, o co wy się czepiacie, ludziska, albowiem Haruhi uważa inaczej~
Bardzo ładny fandemot. Uwielbiam cytaty Paulo Coelho ;-)


Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Wybierz kanał RSS:

Główna   • Poczekalnia   • Komentarze

Login:

Hasło: