RSS

Zaloguj się

Szanuję wasze zainteresowania, Szanuję wasze zainteresowania,

Dodano: 2012-09-01 10:27    przez: Elzbieta_W     Skomentuj: (257)

+ - Nie rozumiem Ocena: 126 (168) Niezrozumiałe: 6        

Szanuję wasze zainteresowania, - ale pamiętajcie - jesteście jeszcze młodzieżą!

0000-00-00Droga młodzieży.

Jestem osobą religijną, jestem nauczycielką i wychowawczynią klasy gimnazjalnej. Bardzo troszczę się o moich uczniów.
Internet jest skarbnicą wiedzy, nowych znajomości, rozrywki. Jest on szczególnie pociągający dla młodych ludzi. Rozumiem jednak, że w internecie wiele jest zła, wiele jest stron, które oglądane przez niewłaściwe osoby, mogą uczynić ogromne szkody. Rozmawiam więc z moimi uczniami na ten temat, starając się ich zrozumieć, mieć z nimi dobry kontakt. Nasze rozmowy są więc luźne, chętnie opowiadają mi o stronach, na które lubią wchodzić i na których poznają nowych znajomych, gdzie dzielą się swoimi zainteresowaniami.

W mojej szkole, także w mojej klasie, są osoby, które interesują się wschodnią animacją. Nie przeczę, że wiele nauczycieli ma do tego negatywne nastawienie - znaki rozpoznawcze subkultury Otaku (tak się nazywacie, nie mylę się? Spotkałam się także z określeniem "łibu", ale wydaje mi się, że ma to negatywne znaczenie) to między innymi duża ilość przypinek oraz częste używanie języka Japońskiego w konwersacjach. Niektóre osoby nie akceptują tego.

Wiele osób religijnych natomiast ma złe nastawienie do samych japońskich kreskówek - mówią, że są one demoralizujące, że zawierają w sobie okultyzm i przemoc, oraz duże ilości erotyzmu. Niektórzy nawet uważają, że subkulturę Otaku należy tępić.

Ja natomiast chciałam się więcej dowiedzieć o was, drodzy Otakowicze. Moi uczniowie często wspominali o tej stronie, wydaje mi się, że jest ona dla mnie przystępna - to doskonały pomysł, aby zamieszczać obrazki z podpisem, poruszające daną tematykę, i zaczynać od tego wątek i liczne rozmowy. Podoba mi się także system oceniania owych obrazków, pomysłowość tematyki, które poruszają. Utwierdzam się w przekonaniu, że manga i anime to zainteresowania jak każde inne, sprzyjają one twórczości i rozmowom z innymi.
Jesteście już dojrzali i uważam, że tematy, takie jak relacje międzyludzkie, fizyczność, przemoc i śmierć, nie są wam już obce - co więcej, uważam, że poruszanie ich pozwoli wam lepiej zrozumieć, jak uniknąć zbaczania ze ścieżki.

Są jednak rzeczy, które mnie niepokoją. Wydaje mi się, że wielu z was przykłada zbyt dużą wagę do swych zainteresowań. Gdy czytam wypowiedzi mówiące o przesiadywaniu cały dzień, bez odpoczynku, przed komputerem, oglądając ulubione anime, ogarnia mnie niepokój - pamiętajcie, że od wszystkiego łatwo się uzależnić, a najłatwiej od komputera! Powinno ograniczyć się czas spędzony przed nim do 2 godzin dziennie. To dla dobra waszych oczu, oraz abyście mieli czas na wypełnienie wszystkich swoich obowiązków. Należy do nich nie tylko szkoła!

Poza tym, niektórzy użytkownicy tworzą czasem nieprzyjemną atmosferę. Radzę ograniczyć przeklinanie, agresję w stosunku do innych osób. Moim zdaniem moderacja powinna bardziej pilnować porządku.

Pamiętajcie, że manga i anime to tylko zainteresowania - nie warto tracić kontaktu z rzeczywistością! To w świecie rzeczywistym, nie animowanym, będziecie musieli sobie znaleźć pracę, będziecie zakładać rodzinę. Pamiętajcie, żeby zawsze pamiętać o swych obowiązkach, a także dbać o swoje zdrowie.
I obyście zawsze znaleźli czas dla Boga. Póki nie zbaczacie z właściwej ścieżki, póki wasze zainteresowania nie odbijają się źle na waszym zdrowiu czy zachowaniu, nie jest dla mnie ważne, czy pochodzą one z Ameryki, czy z Azji. Ważne, żeby dawały wam radość, a jednocześnie nie szkodziły.

Pamiętajcie jednak, że w zbyt dużych ilościach wszystko jest w stanie wam zaszkodzić.

Serdecznie pozdrawiam.

PS. Chętnie dowiem się jeszcze więcej o waszej subkulturze. Chcę mieć dobry kontakt z młodzieżą, która dzieli się z innymi swoimi zainteresowaniami.Komentarze Komentarze

Autysta 2012-09-01 11:01
Zgłoś   Ocena: -23 ( 25 )
http://pl.memgenerator.pl/mem-image/hentajuja-znowu-sie-otakusy-chedozone-pl-ffffff
Mostege 2012-09-01 11:01
Zgłoś   Ocena: 29 ( 29 )
Szczerze szanuję nauczycieli z takim podejściem i postawą jak Pani, nie opierającą się jedynie na opiniach innych i uprzedzeniach. Dobry nauczyciel to taki, który zna dane środowisko z własnego doświadczenia, nie z artykułów i gazetek. Również popieram Pani stanowisko, że młodzież czasem zapomina się w swoich zainteresowaniach. Zbyt długie przebywanie przed komputerem to nie tyle co zaniedbywnie siebie i obowiązków ale również w skrajnych przypadkach alienizacja (pojęcie "hikikomori").

W much ostatnich słowach: "Dobry Boże daj więcej nauczycieli z powołania, tych dobrych."
lpd93 2012-09-01 11:04
Zgłoś   Ocena: 14 ( 14 )
Bardzo bym się cieszyła, gdybym w mojej szkole miała takich nauczycieli. Zazwyczaj oceniają coś bez własnego doświatczenia. Dobrze jest coś najpierw poznać, a potem wyrażać własne zdanie na ten temat :)
lord_dredy 2012-09-01 11:11
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Zasada złotego środka jak wszędzie i jak zawsze. Może nie spędzam (już) całych dni na oglądanie anime, ale i tak warto pamiętać o równowadze. Z drugiej zaś strony udało mi się do tego czasu stworzyć układ tak wyważony, że w zasadzie bardzo lubię M&A a z drugiej strony nie uzewnętrzniam tego zbyt mocno - dzięki temu unikam wszystkich przesądów, którymi prosty lud obłożył pojęcie ,,chińskich bajek" (pozdrowienia dla Drzewska :D). A już na sam koniec to i tak dbanie o swoje zdrowie psychiczne po skończeniu LO (czy innej szkoły) jest już tylko i wyłącznie moim zadaniem.
Maziu 2012-09-01 11:13
Zgłoś   Ocena: 30 ( 40 )
Zgadzam sie w 100%.
Ludzie niestety spedzaja zbyt duzo czasu na komputerze, nie tylko ogladajac anime, ale takze grajac w gry przesiakniete przemoca, gdzie glownym celem jest zdobycie jaknajwyzszego poziomu i 'pokonanie wiezy przeciwnika' czy innym, podobnym przedwiewzieciom i to wszystko za wszelka cene - nawet za cene swojego zdrowia. Nie poswiecaja wystarczajaco duzo uwagi swojej rodzinie, znajomym, innym hobby, a nawet samym sobie, nie rozwijajac przez toswojej osobowosci w sposob, w ktory powinni robic mlodzi ludzie, ktorzy zanim sie obejrza, a beda juz pracowac.
Wiele osob az za nadto poswieca sie swojemu hobby, wciagajac sie coraz bardziej, niszczy swoja prawdziwa osobowosc, tworzac druga, 'otakową', przeslaniajac ta prawdziwa.
Jak wiadomo, brniecie za bardzo w bycie 'otaku' moze skutkowac wieloma zlymi wydarzeniami w przyszlosci (niewinne spotkanie na 'konwencie' [zjazd fanow mangi i anime] moze 9 miesiecy pozniej przerodzic sie w nastoletnia matke, a nie zapominajmy, ze ojciec malej Madzi takze byl gleboko zainteresowany manga i anime - to daje do myslenia!). Oczywiscie, pasja pasją, ale do pewnego momentu. Tak jak Pani pisze, 2-3 godziny dziennie powinny wystarczyc na zalatwienie najwazniejszych spraw zwiazanych z internetem.
Moderacja owszem, stara sie pilnowac porzadku, jednak nie jestesmy w stanie pilnowac wszystkich i wszystkiego, co pisza - 2 godziny dziennie przy komputerze nie wystarczaja na przeczytanie wszystkiego, co uzytkownicy napisali przez caly dzien.
I oczywiscie, powinnismy znalezc chociaz te 50 minut w tygodniu (bo co to jest za ilosc czasu w porownaniu z calym tydogniem, miesiacem, rokiem?) zeby pojsc do kosciola i sie pomodlic - modlitwy moga zdzialac cuda! A nasze sumienie bedzie lepiej sie czulo po rozmowie z Bogiem, gdy wyrzucimy z siebie wszystko to, co nas boli i damy sie wypelnic Jezusowi.

Mam nadzieje, Pani Elzbieto, ze uda sie Pani uzyskac jakajwiecej ciekawych informacji na temat naszej subkultury. Ze stron poswieconych mandze oraz anime moge polecic takze nyanyan.mangowe.pl, osobniki korzystajace z tej strony sa ciekawym zrodlem informacji na temat otaku.
Pozdrawiam,
Moderator strony Fandemonium, Maziu.
darnek 2012-09-01 11:22
Zgłoś   Ocena: 5 ( 9 )
10/10
Maziu 2012-09-01 11:24
Zgłoś   Ocena: 2 ( 4 )
Dziekuje Darnku, ze sie zgadzasz.
Drzewsko 2012-09-01 11:25
Zgłoś   Ocena: 0 ( 4 )
ja też się rękami i nogami podpisuję pod twoim postem, dałem mu plusa, oceniam go na 11/10 :)
poza tym, sprawdź PM.
Maziu 2012-09-01 12:00
Zgłoś   Ocena: 0 ( 2 )
Dziekuje za slowa wsparcia, naprawde, bardzo mi pomagaja. Za chwile tez sprawdz swoja skrzynke prywatnych wiadomosci.
spi 2012-09-01 11:26
Zgłoś   Ocena: 1 ( 3 )
Uwielbiam pierwszą część Twojej wypowiedzi.
Maziu 2012-09-01 12:01
Zgłoś   Ocena: 1 ( 3 )
'Zgadzam sie w 100%'?
spi 2012-09-01 12:04
Zgłoś   Ocena: -1 ( 1 )
Ten następną.
Maziu 2012-09-01 12:06
Zgłoś   Ocena: -1 ( 1 )
Ah, to juz rozumiem.
spi 2012-09-01 23:30
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
następny*... D:
Elzbieta_W 2012-09-01 11:36
Zgłoś   Ocena: 0 ( 12 )
Mam wrażenie, że nie traktuje mnie pan poważnie.
Nie tego spodziewałam się po moderatorze.
Maziu 2012-09-01 11:59
Zgłoś   Ocena: 8 ( 8 )
Z ktorej niby strony uwaza Pani, ze ten tekst nie jest pisany na powaznie? Prosze wskazac mi fragmenty.
Pani demotywator sklonil mnie do refleksji nad zyciem, a to sa moje wnioski, do ktorych doszedlem po dluzszej kontemplacji tego glebokiego zagadnienia. Nawet, jesli kiedys uwazalem inaczej, to po Pani interwencji sie to zmienilo.
Arche 2012-09-02 22:22
Zgłoś   Ocena: 3 ( 5 )
Podobnie jak spi, pierwsza część mi się bardzo podoba, w zasadzie tylko do tej części z "50 minutami" mam zastrzeżenia, bo jeśli ktoś po prostu jest nie wierzący, albo najzwyklej w świecie nie widzi jakiegoś głębszego sensu w mszy, to trudno mu mieć za zła za to, że do kościoła nie chodzi, bo ja np też nie robię rzeczy, w których nie widzę sensu.^^'

Również co do tych 2-3 godzin, to hmmm... Bywa różnie z tym... Np. Załóżmy, że jesteś w związku, który obecnie z przyczyn wyższych musi być na odległość (choćby szkoła), ale naprawdę bardzo poważnie traktujesz ten związek i czujesz silne uczucia do tej osoby, którą z racji ograniczonych środków, tudzież czasu widujesz np. tylko raz na dwa tygodnie. Gwarantuję Ci wówczas, że jeśli naprawdę Ci na niej zależy to 2-3 godziny nie wystarczą...;p

No i jeszcze z tymi konwentami... Oczywiście, rozwaga jest konieczna, lecz bez przesady, nie każdy konwent jest orkonem.;p Oraz nie każdy malarz Hitlerem.:P

No, ale pomijając kwestię "50 minut" i niektóre przesadnie, zgadzam się z Tobą.^^
Maziu 2012-09-08 00:00
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Sam przyznaj, nie bez powodu Polska jest nazywana krajem katolickim. Kazdy, kto wierzy, powinien uczeszczac do wspolnoty koscielnej conajmniej raz w tygodniu. A jak nie, istnieje takie cos jak apostazja z tego co pamietam i nie myle pojec.
Wiesz, akurat sytuacji ze zwiazkiem na odleglosc nie musze sobie wyobrazac xP Ale to byla kompletnie inna sytuacja - spedzanie czasu z inna osoba a calodniowe mlocenie przed kompem... No prosze, niebo a ziemia.
No tak, a nie kazdy prostokat kwadratem. Ale to juz zalezy od ludzi, ktorzy tam ida oraz jaki wplyw wywieraja na innych, presja grupy, oddalenie od domu, niewyrobiona moralnosc, jest wiele czynnikow ktore na to wplywaja. A sytuacje z 'Convent Children' zdarzaja sie nader czesto.
Ciesze sie niemniej jednak ze sie ze mna zgadzasz w poniektorych kwestiach ^^
Arche 2012-09-09 14:06
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Nie bez powodu, niestety owszem... Ale pomijając tą kwestię, to i tak, nawet wierząc i będąc katolikiem nie widzę przyczyny, by zmuszać kogoś do pójścia do kościoła, to jest całkowicie suwerenny wybór tej osoby i ona nic nie powinna, a jedynie może.^^
No tak, ale rodzić, czy nauczyciel nie wie co Ty robisz na komputerze, wie tylko, że na nim przesiadujesz a z tym, że ze wszystkiego powinno się korzystać mądrze, to się w pełni zgadzam, ale to coś oczywistego i nie związanego z faktycznym czasem spędzanym, przed ekranem.^^
Nie no, myślę, że trochę przesadzasz, znam troszkę ludzi i nie spotkałem się jeszcze z choć jednym przypadkiem "convent children".^^'

Cóż, a ja się cieszę, że mi odpowiedziałeś.:D
Ryuunmei 2012-09-01 11:21
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
'póki wasze zainteresowania nie odbijają się źle na waszym zdrowiu czy zachowaniu'- Niekiedy nawet jeśli nasze zmiany w zachowaniu są spowodowane czymś innym to dla niektórych będzie to wina naszych zainteresowań i nie da się przetłumaczyć że to przez sytuacje np. w szkole, domu czy pracy. Niektórzy tak jakby 'dopasowywują' się do otoczenia więc jeśli znajomi czy osoby z którymi musimy się spotykać, dajmy na to w szkole, będą zachowywać się źle, bluźnić, palić itp. to Ci słabsi psychicznie w końcu się poddadzą i staną się podobni do nich.
Co do uzależnienia od komputera, ludzie najczęściej nawet nie zauważają kiedy zaczęli przesiadywać przed komputerem cały dzień, w moim przypadku kiedy używam komputera przez kilka a czasami nawet kilkanaście godzin to nie uważam żeby to było uzależnienie ponieważ nie zatraciłam się w tym bez opamiętania i 'jeszcze' wychodzę na dwór ;D , w moim rozumowaniu uzależnienie jest wtedy gdy nie potrafimy wytrzymać nawet dnia bez włączenia tego jakże pięknego urządzenia, nie mamy znajomych (nie licząc tych internetowych), od komputera odchodzimy na siusiu, żarełko i 5 godz. snu i nie odróżniamy świata fikcji od świata realnego.
spi 2012-09-01 11:35
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Uzależnienie jest wtedy, kiedy nie potrafisz bez czegoś żyć, bądź życie bez czegoś jest znacznie utrudnione.
Ryuunmei 2012-09-01 11:48
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Życie bez komputera na pewno będzie utrudnione ale na pewno da się bez niego żyć D:
Utrudnione będzie w szczególności dlatego że większość społeczeństwa używa komputera w pracy czy innych takich sprawach i w ten sposób łatwiej jest się porozumieć ze znajomymi którzy mieszkają od Ciebie w znacznej odległości.
Elzbieta_W 2012-09-01 11:35
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Przed tym właśnie chciałabym was przestrzec.
Ryuunmei 2012-09-01 12:05
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Czasami nie wystarczy tylko przestrzec bo, za przeproszeniem, większość to po prostu oleje. Niestety nie wszyscy mają możliwości aby zrobić coś więcej niż tylko ostrzec przed czymś takim. Tak jak większość nauczycieli którzy po prostu powiedzą że tak nie powinno być i nie robią dalej nic w tym kierunku. Jeśli pani na tym zależy to niech pani dalej rozmawia ze swoimi uczniami na ten temat, może to ich denerwować (mówię tu o takich pozerach, co to nie oni) ale niektórzy lubią takie rzeczy (wiem bo sama jestem gimnazjalistką) i ja osobiście lubię kiedy nauczyciel nie uważa się za lepszego od nas bo jest starszy, mądrzejszy i lepiej doświadczony, jeśli mamy się szanować to niech to będzie w obie strony :D
Pozdrawiam!
Elzbieta_W 2012-09-01 12:14
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Co jednak mogę zrobić? Z moimi uczniami mogę rozmawiać w cztery oczy, natomiast z wami, jedynie za pośrednictwem komentarzy i obrazków. Nie chcę was do niczego skłaniać, bo uważam, że jesteście na to zbyt dojrzali. Chcę jedynie skłonić was do przemyślenia i dojścia do jakichś wnioskow.
Maziu 2012-09-01 12:17
Zgłoś   Ocena: 2 ( 2 )
Zastanawia mnie jedna kwestia - w ktorym gimnazjum Pani uczy?
Ryuunmei 2012-09-01 12:24
Zgłoś   Ocena: 2 ( 2 )
Dołączam się do pytania!
I czego pani uczy?
Elzbieta_W 2012-09-01 15:21
Zgłoś   Ocena: 14 ( 16 )
No cóż! Uczę w szkole dla ninja w Wiosce Liścia ;)
Maziu 2012-09-01 16:03
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
Inteligentna riposta.
bokser98 2012-09-02 18:49
Zgłoś   Ocena: 4 ( 4 )
Fuck yeah, moje przypuszczenia się sprawdziły xP
Ryuunmei 2012-09-01 12:23
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Nie wszyscy tutaj są dojrzali.
Może niech pani zacznie najpierw od swoich uczniów, nie tylko w cztery oczy ale także w grupie, wydaję mi się że na rozmowie w cztery oczy będą się zbyt wstydzić aby mówić to co na prawdę lubią, myślą czy robią a w trochę większej grupie będą mówić trochę swobodniej. Rozmowa poprzez komentarze i obrazki także może pomóc ponieważ wtedy ludzie w większości nie wstydzą się swoich zainteresowań, tutaj anime i mangi. Jednak nie można nikogo do niczego zmusić a przemyśleć to sobie i wysunąć wnioski może dosłownie każdy, choć nie każdy dojdzie do wniosków właściwych.
A teraz...lol, strasznie się rozpisałam D:
AlexLied 2012-09-01 19:51
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Nie zgodziłbym się z tym. Akurat rozmowa w cztery oczy bardziej skłania do szczerej odpowiedzi. W grupie znacznie częściej staramy się dostosować czy "nie wychylać" przez co trudno powiedzieć czy to co mówi dana osoba jest tym co naprawdę myśli czy tym co uważa za właściwe by powiedzieć. Rozmowa z nauczycielem może być krępująca i nie szczera jeśli mówimy o jednorazowym podejściu. Jednak jeśli uda się wytworzyć choćby najmniejszą więź emocjonalną to w takiej rozmowie można mówić o większej szczerości. Szczególnie, że nauczyciel jest osobą "z poza grupy".
Ryuunmei 2012-09-02 07:28
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Tak też czasami jest, jednak mi chodziło o grupę w której każdy z uczestników czuję się swobodnie i nie boi się wychylać, np. w moim przypadku nie wstydzę się mówić otwarcie że interesuje się tymi 'chińskimi bajkami' których oni tak bardzo nie lubią ale tylko w zaufanej grupie znajomych powiem coś więcej, w cztery oczy działa to tak że trzeba rozmawiać, i to dużo bo uczeń na początku będzie przeciwny takim rozmowom, dopiero po kilku takich rozmowach pozna trochę bardziej swojego rozmówce i trochę się przed nim otworzy.
AlexLied 2012-09-02 16:27
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Zgodzę się, że w takiej grupie mogłoby być łatwiej. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że w większości szkół Otaku są raczej alienowani a nawet jeśli są akceptowani przez grupę przyjaciół to czy to oznacza, że będą swobodnie wypowiadać się o swoich zainteresowaniach ? Z pewnością jedni będą czuli się bardziej bezpiecznie otoczeni przez swoich znajomych którzy ich akceptują ale inni będą cały czas ważyć swoje słowa. Innymi słowy otwarcie się przed kimś w takich warunkach może być znacznie trudniejsze. Ocena z jaką sytuacją mamy do czynienia, z jakim typem osoby, czy rzeczywiście znajomi w pełni ją akceptują... jest bardzo trudne. Co gorsze, jeśli popełni się tutaj błąd i zaszkodzi takiemu uczniowi to jeszcze bardziej się zamknie przed nami.
Ryuunmei 2012-09-02 18:11
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Też racja, ja mam ten sam problem, ale nawet jeśli nie tolerują tego czym się interesuję to mówię o tym bez przeszkód nawet jeśli przestaną mnie lubić albo nasza znajomość/przyjaźń będzie bardziej oziębła. I dupa, bo według mnie powinni raczej lubic mnie za mój charakter/osobowość a nie za to co lubię czy jak wyglądam (ostatnio zaczęli się o to czepiać, bo wyglądam 'obciachowo' -.-')
W dużej mierze zależy to właśnie od tej osoby, tutaj otaku. Jeśłi jest zamknięty w sobie to nie ważne jak długo byśmy z nim rozmawiali, nieważne czy w grupie czy w osobności to jeśli nie trafimy do tej osoby to ona nic nam nie powie.
Niektórzy natomiast są otwarci i będą mówić o tym bez wstydu.
Drzewsko 2012-09-01 11:21
Zgłoś   Ocena: 2 ( 4 )
Cieszymy się, że są osoby, które mają umysły nastawione na lepsze poznanie zainteresowań swych podopiecznych, kierując się chęcią dowiedzenia się czegoś więcej, a nie pogłoskami, plotkami i stereotypami.
Serdecznie witamy na fandemonium!
spi 2012-09-01 11:22
Zgłoś   Ocena: 8 ( 10 )
Jestem dorosły (niekoniecznie odpowiedzialny), sam decyduję, co chcę robić z moim życiem. Nie zaprzeczam, jestem uzależniony od komputera i internetu, ale kto w dzisiejszej rzeczywistości nie jest? Zakupy przez internet, facebooki (absurd, słyszałem już kilka razy, jak ktoś nie dostał pracy, bo nie miał konta na facebooku i pracodawca nie mógł go sprawdzić), gpsy, chaty, poczty elektroniczne, wszystko co ułatwia życie uzależnia nas od tego. Monitor LCD psuje oczy tylko i wyłącznie na tej samej zasadzie co książka, wystarczy więc odpowiednia odległość.
trava 2012-09-01 23:12
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
No tak, najgorzej uzależnieni są Afrykańczycy, oni nie przeżyliby bez internetu ;p Poza tym to niekoniecznie prawda, znam sporo osób, które potrafią żyć bez internetu i radzą sobie świetnie, a z roboty ich przez to nie wywalają ;p Dla przykładu mój własny ojciec ;d znam nawet osoby w naszym wieku lub nieco starsze, żeby nie było, iż tylko w poprzednich pokoleniach bywają takie osoby. U niektórych bezpośrednim powodem jest nawet brak dogodnego dostępu do niego ;) Jeszcze jedno - porównujesz czytanie z siedzeniem przed komputerem -jedno i drugie wymaga przerw, tu nie wystarczy tylko odległość.
spi 2012-09-01 23:25
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Oczywiście, że wymaga przerw, ale wzrok przy nieodpowiedniej odległości psuję się tak samo.
Akurat brak internetu może mieć znaczenie dla Afrykańczyków, internet to media takie same jak tv i rozpowszechnia wiedzę o głodzie w Afryce.
trava 2012-09-01 23:32
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Jeśli nie ten sposób to inny ;p nie są bezpośrednio uzależnieni, a tak sugerowałeś na początku jeśli się nie mylę
spi 2012-09-01 23:34
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
No, ale musiałem coś wymyślić na szybko. Trochę to naciągane wyszło, ale wiesz jak jest. D:
trava 2012-09-01 23:36
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Wiem, wiem ;d ale przynajmniej pierwsza linijka była dobra :D
IsHARI 2012-10-14 21:06
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
No z tym monitorem to ja się nie zgodzę.. no chyba, że twoje książki świecą ci po oczach :y (ale i tak to mała różnica więc your argument jest w pewnym sensie valid)
spi 2012-10-14 22:08
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Nie mam na myśli siedzenia w ciemnościach gdzie jedynym źródłem światła jest monitor.
IsHARI 2012-10-14 23:14
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
i tak gapienie się na słońce a gapienie się na oświetloną ziemię to pewna różnica (oczywiście w monitorze to minimalna różnica ale wyolbrzymienia FTW)
spi 2012-10-14 23:16
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Używanie oczu w ogóle je osłabia. Powinno się je cały czas mieć zamknięte.
IsHARI 2012-10-14 23:18
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
OFF COURSE!!
Wanbetor 2012-09-01 12:21
Zgłoś   Ocena: -3 ( 5 )
Dla mnie za późno!
bokser98 2012-09-01 13:08
Zgłoś   Ocena: 12 ( 12 )
Wait... Czyli zostaniesz czarodziejem?
Wanbetor 2012-09-01 13:15
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
no a jak
bokser98 2012-09-01 12:51
Zgłoś   Ocena: 2 ( 2 )
Złego słowa nie napiszę bo podoba mi się, że są jednak tacy nauczyciele, którzy nie oceniają ludzi po plotkach. (często będących tylko stereotypami) I za to idzie plusik.
Napisałbym czemu siedzę przed kompem, ale wolałbym nie robić z siebie emo... tak wgl... kto by to chciał czytać? xD
Sadako 2012-09-01 14:47
Zgłoś   Ocena: 5 ( 5 )
Ja bym chciała, bo lubię czytać o problemach innych, wbrew pozorom nie jestem złośliwa w tej kwestii >:3
bokser98 2012-09-01 16:43
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Hehe... Nie będę się emował publicznie xP
Maziu 2012-09-10 11:41
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
A ja tylko napisze, ze pododba mi sie twoj nowy avek ^^
Sadako 2012-09-10 14:58
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Aw, dziękuję ^^
Szkoda że ja go nie widzę :C
Maziu 2012-09-11 16:39
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Ctrl+F5 nie dziala? D:
Sadako 2012-09-11 17:22
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Usunęłam ciasteczka i inne dane przeglądarki i poszło, szkoda że doszłam do tego po prawie 2 dniach D:
Maziu 2012-09-11 22:15
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
2 dni dochodzic, no no, to rzeczywiscie mialas problem... C:
Sadako 2012-09-12 08:19
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
Ty nawet nie wiesz jakie to frustrujące!
Maziu 2012-09-12 09:41
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Coz... Jestem facetem, na dodatek ynformatykiem (bo na miano informatyka mnie nie stac), to zobowiazuje C:
Drzewsko 2012-09-13 00:04
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
co, Sadako dochodzi przez dwa dni?
D:
ej w ogole czemu
co
i
wara od mojej zony ;c
Maziu 2012-09-13 00:16
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Hej no ok, ale nie przywalam sie do cudzych zon, skoro mam wlasna, no.
Nie gryz.
Bakłażan.
Musisz sie bardziej postarac :v

I jak tak mozesz
ze niby ja, do Sadako
No powiedz mi no.
Ja przeciez niz nie zrobilem.
ona tym bardziej.
bo najpewniej sie brzydzi D:
Drzewsko 2012-09-13 00:18
Zgłoś   Ocena: 4 ( 4 )
no ja ci moge dac zdjecie z mojej i Sadako nocy poslubnej
http://www.historiasztuki.com.pl/KANON/KANON-ROKOKO/Fragonard-Hustawka-1767-68-WallaceCol.jpg
ona w różowej sukience, a ja zajmuję większość kadru
wygląda na usatysfakcjonowaną ;f
(jesli chodzi o tych dwoch to kazala ich zaprosic bo jest yaoistką)
Grevial 2012-09-01 13:51
Zgłoś   Ocena: -15 ( 21 )
Hahahahah!! Niezłe to. Nauczycielka. Buahahahahahahah. :D
Skrzydlata 2012-09-01 15:50
Zgłoś   Ocena: 9 ( 9 )
O trollik nas odwiedził, jak (nie)miło.
Grevial 2012-09-01 16:00
Zgłoś   Ocena: -6 ( 8 )
Ja jestem trollem? No chyba nie.
mysz1997 2012-09-01 21:40
Zgłoś   Ocena: 8 ( 8 )
Ta smutna chwila, gdy dociera do Ciebie ta brutalna prawda...
niebieskoooka 2012-09-01 13:53
Zgłoś   Ocena: 11 ( 11 )
Gdyby tacy nauczyciele mnie uczyli, to ja bym chyba nie nienawidziła tak szkoły o.o
to tak nie na temat...

a teraz tak na temat...
z tym uzależnieniem od anime i internetu hmm... mogę się mylić, ale chyba nie jestem uzależniona... anime oglądam do zaśnięcia tylko gdy mnie bardzo wciągnie, ale tak samo mam z książkami, a internet i ogólnie komputer... no cóż... gdyby mam inne zajęcie i znajomi mają ochotę ze mną przebywać, to bez problemu od niego odchodzę...
Neko_chan 2012-09-01 14:26
Zgłoś   Ocena: 15 ( 15 )
Proszę nie zapominać, że manga i anime to nie tylko zainteresowania dla młodzieży. Znam nauczycielkę od angielskiego, z którą polecamy sobie czasem jakiś ciekawy tytuł. Anime jest specyficzne, bo to nie jest kreskówka w znaczeniu "coś, co oglądają dzieci". Anime możne być adresowane do ludzi w różnym wieku. Tak więc są serie dla dzieci z podstawówki, są serie oznaczone "+16", jest też wiele takich "+18". Anime obejmuje wszystkie gatunki - od komedii, przez romans, po dramat i horror. Różnica jest taka, że zamiast aktorów, widzimy rysunki. Niektórym wydaje się to złe, bo nie rozumieją obcej kultury. W japońskich produkcjach nie ma na przykład takiego oddzielania sacrum od profanum, jak w naszych rodzimych produkcjach.
Elzbieta_W 2012-09-01 15:27
Zgłoś   Ocena: 7 ( 7 )
Oczywiście, uważam, że dla inteligentnej młodzieży to wspaniała forma rozrywki - to, o czym powiedziałeś/aś, że w przeciwieństwie do naszych rodzimych produkcji, dobro i zło nie jest do końca rozgraniczone, to widz musi nauczyć się je odróżniać.
Gdybyście mogli polecić mi jakieś tytuły, chętnie bym od czegoś zaczęła. :)
korgal 2012-09-01 15:41
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
jak dla nauczyciela to pewnie GTO ^ ^ ( Great Teacher Onizuka), dalej SZS (Sayonara Zetsubou Sensei) i na bis NHK ( tutaj skrótu nie rozwinę, bo w samym anime rozwijali go na setki sposobów). To tyle z bardziej ambitnych pozycji a najpopularniejsze są : Code Geass i Deatch Note. NHK i SZS to pozycje wartościowe gdyż zawierają pewny opis subkultury w pigułce ^ ^.
Tenshiai 2012-09-01 16:00
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
szkoda że u mnie w szkołach nie było takiej nauczycielki :) A co do początków to powiedz kryteria a na pewno znajdzie się kilka tytułów.
Sadako 2012-09-01 16:11
Zgłoś   Ocena: 15 ( 25 )
Polecam Boku no Pico, wzruszająca opowieść o zakazanej miłości, klasyk wśród Otaku
lord_dredy 2012-09-01 16:17
Zgłoś   Ocena: 2 ( 6 )
Zgadzam się - arcydzieło, istny ,,must watch" wśród arcydzieł!
Drzewsko 2012-09-01 16:18
Zgłoś   Ocena: 5 ( 9 )
kocham cię xDDD
Maziu 2012-09-01 23:06
Zgłoś   Ocena: 1 ( 3 )
To co, zbierasz juz na pierscionek? C:
Elzbieta_W 2012-09-01 16:20
Zgłoś   Ocena: 9 ( 9 )
Hm, skoro klasyk, to pewnie wstyd, jakbym od tego nie zaczęła :)
Dziękuję, chętnie obejrzę później to, co polecił mi Korgal.
Maziu 2012-09-01 17:12
Zgłoś   Ocena: 8 ( 8 )
Odradzam D:
O ile lubi Pani patrzec na chlopcow ktorzy lubia innych chlopcow za bardzo.
shinarei 2012-09-01 20:20
Zgłoś   Ocena: 3 ( 7 )
ehm....boku no pico to bodaj yaoi (anime o związkach mesko-męskich niezwykle popularne wsród niewyżytych nastolatek -,-)
na początek polecam (bede oryginalna) filmy Studia Ghibli, lub np. Mahou Shoujo Madoka Magica, Inuyasha, Fate/Stay night, D.N.Angel, Axis Powers Hetalia, Kuroshitsuji, Lucky Star lub Sayonara Zetsubou Sensei ^^
dobra...mówię po tytułach które lubię i które są wg mnie warte obejrzenia XD
mysz1997 2012-09-01 21:37
Zgłoś   Ocena: 8 ( 8 )
Rozwalacie mnie XD
I potem mają nas za zboczeńców.
mysz1997 2012-09-02 14:58
Zgłoś   Ocena: 0 ( 2 )
A wszelkich anime polecanych przez kordala lepiej kijem nie tykać... Chyba, że to pozycje z jego podium (Ostatnio było chyba 1. CG, 2.DN 3. nie pamiętam...), wtedy tak.
korgal 2012-09-02 15:19
Zgłoś   Ocena: 0 ( 4 )
CG,DN,DTB, zmienne pozycje na 4 i 5 ( np kiedyś 5 było FSN).i nie tylko moja topka anime jest wartościowa ^ ^ ( btw 2 pierwsze z topki poleciłem ^ ^), ogólem obejrzałem ponad 1000 serii ( a jak by wliczyć te porzucone to łohohohoho). i uwierz wiem która seria jest warta polecenia osobie która chce zrozumieć otakó ( podałem klasyki ^ ^).

btw zamiast hejcić sprawdź co poleciłem ^ ^.
mysz1997 2012-09-02 20:03
Zgłoś   Ocena: 0 ( 2 )
Nadal DTB? Ustatkowujesz się XD
Nie hejcę korgal-samy, Boże broń!
Tylko wiem, jakie ludzie z fd miewają pomysły... Jak mogłam zpomnieć, że korgal-sama lubi czasem rozmawiać z nauczycielami...
Ponad 1000 serii, hardkor, cyborg itp., tylko jedna osoba, którą znam Cię przebiła - około trzch i pół tysiąca.
korgal 2012-09-02 20:14
Zgłoś   Ocena: -1 ( 1 )
ja łącznie z hentajami znalazłem ledwo 1000 setrei zdatnych do obejrzenia ^ ^.mam za wysokie wymagania ( z każdego sezonu kończe oglądać w sumie nie więcej jak połowe a ostatnio 3-4 serie).
atarashi 2012-09-02 20:36
Zgłoś   Ocena: 2 ( 6 )
Ty i wymagania odnośnie anime ? Nawet nie wiesz co to słowo oznacza i jakie cechy ma dobre anime. Prawdopodobnie nie obejrzałeś więcej serii niż przeciętny fan Naruto (sądzę, że max kilkadziesiąt). No chyba, że dany odcinek liczysz jak jedno anime. :)
korgal 2012-09-02 20:53
Zgłoś   Ocena: 0 ( 2 )
7 lat oglądania a w najlepszym okresie kończyłem 1-2 anime w dzień ^ ^. reszty nie skomentuje drogi atarashi ^ ^/
atarashi 2012-09-02 21:41
Zgłoś   Ocena: -1 ( 5 )
1-2 serie w dzień ? Kpisz chyba sobie. Albo ja widocznie o takich skrajnych otaku nie wiedziałem. Widać, że stawiasz na ilość, a nie jakość. Ta liczba anime, którą podałeś wydaje się całkowicie bzdurna.

Zresztą anime obejrzane online się nie liczą.
korgal 2012-09-02 21:46
Zgłoś   Ocena: -1 ( 3 )
o wielu rzeczach jeszcze nie wiesz ^ ^, co prawda teraz znormalniałem ale kiedyś był ze mnie taki przypadek że aż kuratora mi dolepili ^ ^ bo w szkole prawie nie bywałem ( anime przeciż samo się nie obejrzy).ale gdy niemal nie śpiąc ogląda się anime jedno za drugim to selekcja rodzi się sama z siebie ( zaczynałem każde anime jakie wpadło mi w łapki ale kończyłem tylko te w "miarę ciekawe" czyli takie które mnie nie usypiały )

btw ilość którą podałem zawiera wliczone hentai ( często 1-2 epki). bez nich stopniała by o jakieś 500 czy 400 ^ ^(przy hentai selekcjii u mnei nei było tylko kreska ^ ^)/
mysz1997 2012-09-02 22:16
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Wiesz, ale są takie anime, których raczej nie ogląda się ciurkiem, na przykład Serial Experiments Lain, jeśli ktoś obejrzał jednego dnia, to brawo.
korgal 2012-09-02 22:25
Zgłoś   Ocena: -1 ( 1 )
próbowałem ale miałem w tym samym czasie kilka innych animó i zapomniałem dokończyć ^ ^.
atarashi 2012-09-03 16:58
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
Korgal, ale po co oglądać anime na siłę ? Oglądasz, a niewiele z tego rozumiesz bo jesteś zmęczony, a jeśli oglądasz po trochu różne anime to już całkiem ci się kręci i jedynie marnujesz czas. W taki sposób tracisz klimat anime.

Mój rekord to 15 odcinków w jeden dzień (Evangelion), ale obecnie obejrzeć 8-10 odcinków to bardzo dużo. Zresztą to nie jest dobre dla zdrowia.
jagoda188 2012-09-03 17:17
Zgłoś   Ocena: -3 ( 5 )
ataś, bez obrazy, ale pierdzielisz głupoty..
atarashi 2012-09-03 20:25
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
Sądzę, że mam rację. No chyba, że jesteś robotem. :)
jagoda188 2012-09-03 20:33
Zgłoś   Ocena: -2 ( 2 )
nie, nie jestem robotem.. i nie masz racji.. średnio 1-2 razy w tygodniu robię maratony danej serii (tylko te zakończone plus oczywiście mangi, jeśli dostępne) i jak na razie mam się całkiem dobrze.. i tak już ładnych parę lat..^^
atarashi 2012-09-04 09:23
Zgłoś   Ocena: 2 ( 2 )
Dla mnie maraton to 10 odcinków na dzień. Ale do tego musi być zimno bo inaczej nie można wytrzymać (mój komputer podnosi temperaturę w pokoju o 3-4 stopnie). Najlepsze są zimowo-jesienne miesiące.
bokser98 2012-09-01 16:28
Zgłoś   Ocena: 7 ( 7 )
Piko to ponoć uwielbia...
Sadako 2012-09-01 16:29
Zgłoś   Ocena: 6 ( 6 )
Piko ma dobry gust.
bokser98 2012-09-01 16:38
Zgłoś   Ocena: 7 ( 7 )
Yaoista jeden -.-
Maziu 2012-09-01 17:15
Zgłoś   Ocena: 2 ( 2 )
Jak tak mozesz, wredna jajojistko D:
Sadako 2012-09-01 17:48
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
PFFFFFFFF Czemu od razu tak agresywnie? D: Moja recenzja Trylogii ci się przecież podobała ;_;
Illidanna 2012-09-01 18:03
Zgłoś   Ocena: -1 ( 1 )
Trylogii? mówisz może przypadkiem o lotr, które to filmy są najbardziej wzbudzającymi mój zmysł yaoistki ever?
Sadako 2012-09-01 18:23
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Nie, mówię o Trylogii Pico. Co do yaoi z lotra, to temat rzeka i w sumie rozmowa pod inny demot xD
Illidanna 2012-09-01 18:43
Zgłoś   Ocena: -1 ( 1 )
:(
DarkMnich 2012-09-01 19:58
Zgłoś   Ocena: -1 ( 13 )
Tam gdzie jest Yaoi, tam i jestem ja DarkMnich, Najwyższy Inkwizytor Korgalizmu, za te "wasze" yaoi SPALĘ WAS NA STOSIE!!!!!!!!!!
Illidanna 2012-09-01 20:15
Zgłoś   Ocena: -2 ( 4 )
yaoi jest wszędzie, choćbyś spalił wszystkie yaoistki jakie zdołasz dosięgnąć i wszystkie pozycje yaoi zniszczył, choćbyś wymazał nazwę z kart historii to po wsze czasy będzie się ludzkość jarać miłością i zbliżeniem pomiędzy mężczyznami. Także więc może czas zająć się czymś sensowniejszym?
Sadako 2012-09-01 20:47
Zgłoś   Ocena: 6 ( 12 )
Idź się zabić
Maziu 2012-09-01 23:05
Zgłoś   Ocena: 1 ( 3 )
Popieram.
Nawet to samo chcialem napisac.
Maziu 2012-09-01 18:59
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Ja? Agresywnie?
Trolling trollingiem, ale tu mamy powazniejsza sprawe, uswiadom to sobie.
A recenzja owszem, byla bardzo dobra.
Sadako 2012-09-01 21:05
Zgłoś   Ocena: 3 ( 9 )
Dobrze Maziu, przepraszam...
Pani Elżbieto, Pico x CoCo x Chico to odpowiedź! Najlepsza część serii, bo niezwykle wzrusza swoją przemyślaną fabułą i realizmem bohaterów. Pokazuje jak trudne jest przejście w dorosłość młodych chłopców, i jak nawet zwykła gra na automatach może odmienić czyjeś życie.
Maziu 2012-09-01 23:04
Zgłoś   Ocena: 6 ( 6 )
Niektorym nie da sie przemowic do rozsadku >:
Pani Elu, niech Pani jej nie ufa, ona chce zle i chce pokazac zla strone anime.
Sadako 2012-09-01 23:22
Zgłoś   Ocena: 10 ( 10 )
Pani Ela chyba umarła po seansie D:
Maziu 2012-09-02 00:06
Zgłoś   Ocena: 5 ( 5 )
Najpewniej wyskoczyla przez okno, lub cos w ten desen.
Neko_chan 2012-09-01 18:50
Zgłoś   Ocena: 5 ( 5 )
Skoro zapoznawanie się z anime ma służyć przede wszystkim zrozumieniu uczniów, to sugeruję, by to owych uczniów poprosić o polecenie jakiś tytułów, będzie można wtedy poznać ich gusta. Dobrych anime godnych polecenia jest naprawdę dużo, wybór tytułu zależy właśnie od tego, jaki gatunek się lubi... No i czasem nisko oceniana seria może spodobać nam się bardziej, niż jakiś klasyk. Wszystko zależy od gustu danej osoby... Polecam stronę z recenzjami: http://anime.tanuki.pl/strony/ - można tu też szukać tytułów, podając interesujący nas gatunek.
jagoda188 2012-09-01 18:54
Zgłoś   Ocena: 0 ( 4 )
dodam tylko, że recenzje na tanuki należy traktować z przymrużeniem oka.. a czasem wręcz z zamknięciem jednego (lub obu)..
Aki 2012-09-01 18:56
Zgłoś   Ocena: 1 ( 3 )
Hm, zależy co by chciała pani obejrzeć. Ja podam może przykład czegoś, co jest po części komediowe, ale potrafi wycisnąć łzy- "Angel Beats!". Zawsze może pani sprawdzić recenzję czy coś na tanuki, tę stronę Neko_chan już podała.
Arekusu 2012-09-02 08:55
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
No, oczywiście to, co Ci przypadnie do gustu... zależy os Twojego gustu.
Ale na początek powiedziałabym, że dobrze by było pbejrzeć kilka filmów. "Spirited Away"(wyjątkowo piękny polski dubbing), "Księżniczka Mononoke" (mój faworyt), "Dziewczyna, Która Skakała przez Czas". Serie, jakie bym polecała, to "FullMetal Alchemist" albo "FullMetal Alchemist Brotherhood", "Full Metal Panic"(ta seria nie ma nic wspólnego z
FMA), może "Death Note"."Detektyw Conan"! To jest jedna z najpiękniejszych anime. Problem z tym, że ma ponad 600 odcinków...
Jeśli nie zrażają Cię brutalne (lub częściowo dwuznaczne sceny) to możesz się zabrać za "Elfenlied" (naprawdę wzruszające anime, ale krew leje się strumieniami), "Highschool of the Dead" ( to niestety tylko brutalne).
Jako komedie najlepsze byłoby "Sayonara, Zetsubou Sensei". Obejrzysz to i stwierdzisz, że Twoi uczniowie nie są problematyczni ;)
jagoda188 2012-09-02 11:21
Zgłoś   Ocena: -2 ( 4 )
cóż, nie będzie to żadną niespodzianką z mojej strony, ale polecam 07-Ghost..^^ moim zdaniem świetnie ukazuje konflikt interesów pomiędzy kościołem i państwem.. poza tym, jest to pozycja 'łatwa, lekka i przyjemna' (przynajmniej dla mnie), z tym, że polecam raczej mangę, ekranizacja jest strasznie spłycona..^^"
Arche 2012-09-02 22:30
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Przepraszam, a mogę zapytać, czego Pani uczy?
Krwawa_Marchefa 2012-09-02 22:34
Zgłoś   Ocena: 0 ( 2 )
Obstawiam religię.
Arche 2012-09-02 22:44
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Hmm... Też o tym myślałem, to bardzo prawdopodobne, choć nie do końca... Bo stwierdzenie "moja klasa" sugeruje wychowawstwo klasy, a z tego co wiem, raczej niezwykle rzadko katecheta je otrzymuje...^^
Krwawa_Marchefa 2012-09-02 22:48
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Hah, nie analizowałam tekstu aż tak dokładnie. Zmyliła mnie gadka o nie zbaczaniu ze ścieżki i pamiętaniu o poświeceniu czasu Bogowi.
Arche 2012-09-02 22:57
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Ja też jakoś nie analizowałem tego, po prostu mi się przypomniało.^^
Tenshiai 2012-09-02 23:32
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Ja obstawiam, że pani Ela (mogę tak mówić?) jest polonistką. Opcjonalnie uczy historii
Arche 2012-09-03 01:28
Zgłoś   Ocena: 5 ( 5 )
Hmm... Przeczytałem jeszcze raz wyjaśnienie i jednak dalej najbardziej to przypomina wypowiedź katechetki, bo jest sporo razy użyte słowo "ścieżka" i masa odwołań do religii, lecz w zasadzie, może to też być efekt przynależności do jakichś kółek religijnych, jak "odnowa w duchu świętym", czy co tam jeszcze jest...
Język polski do mnie przemawia, bo choćby jest zwrócona uwaga na słownictwo, wyjaśnienie w formie listu, na końcu zwrot grzecznościowy, duża liczba zdań złożonych i brak jakiekolwiek błędu stylistycznego, czy interpunkcyjnego. Lecz na niekorzyść tej wersji przemawiają częste powtórzenia (np. Zainteresowania, oraz Otaku). Przy czym "otaku" jest sam w sobie jeszcze dodatkowym kontrargumentem, bo na ogół poloniści nie lubią używać obcojęzycznych słów.
Historia, jakoś do mnie nie przemawia... Nie jest to sposób pisania historyka, ale oczywiście historyk, historykowi nie równy i może być jakiś kto piszę zupełnie inaczej, to tylko zabawa opierająca się na prawdopodobieństwie i poszlakach, w którym jednak za mało informacji by cośkolwiek z przekonaniem stwierdzić. Niemniej w przypadku historii nie potrafię znaleźć uzasadnienia.^^

Osobiście obstawiałbym j. angielski, bo są tam elementy te same co w polonistyce, lecz bez specjalnej uwagi na j. polski, czyli byłby usprawiedliwiony brak synonimów, oraz brak nacisku na polską terminologię. Dodatkowo sugeruje też pewnego rodzaju otwartość na inne kultury, bo w końcu filologia angielska to nie tylko język, a ta "otwartość" i swoista ciekawość jest tu bardzo widoczna. Jednak prędzej obstawiłbym już czerwone, albo czarne na ruletce, bo szanse trafienia są znacznie większe w owej ruletce.^^
Drzewsko 2012-09-03 06:40
Zgłoś   Ocena: 2 ( 2 )
no tekst jest bardzo poprawny stylistycznie, ale jaki polonista pisze "Japoński" z dużej litery :O
WOS albo historia, tudziez, jak powiedziales, jakis jezyk obcy. tak mysle.
Arche 2012-09-03 10:35
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
No właśnie, nie wychwyciłem tego błędu, ale on jest już tu decydujący... A WOS... Tłumaczyło by to dość interdyscyplinarne podejście do tematu, ale to również domena filologii, więc zostawałabym przy jakiejś filologi (niekoniecznie angielskiej, ale największe szanse, że właśnie tej).^^
Krwawa_Marchefa 2012-09-03 19:43
Zgłoś   Ocena: -1 ( 1 )
Haha, mógłbyś robić dobre portrety psychologiczne seryjnych morderców. A tak na serio - pani Eli nie ma już z nami? Wciągnęła się w świat "anime i mangi"?
Arche 2012-09-03 19:51
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
O to dobrze, bo za rok mam zamiar dorabiać pracując w policji, albo coś w tym stylu...xd
Taaa, to bardzo możliwe... Czyli co, teraz wymyślamy teorię przyczyny zniknięcia Pani Elżbiety W.? :p
jagoda188 2012-09-03 20:36
Zgłoś   Ocena: -3 ( 3 )
to może ja zacznę.. moja teoria to: ogląda to, co jej poleciliście plus przygotowuje materiały na lekcje, które niebawem będzie prowadzić...
Tenshiai 2012-09-03 23:37
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
hahaha, większość klasy zbaranieje jak ona zacznie lekcje :) A Gdyby tak pani Ela była polonistką to jeszcze mogłaby zrobić klasówkę z jednej z poleconych przez nas serii xD
leoloki 2012-09-03 16:55
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
Z tego co obejrzałam poleciłabym Death Note, Fullmetal Alchemist, Pandora Hearts, Durarara!!!, Oyran High School Host Club i Kuroshitsuji ;)
Nattsu 2012-10-08 08:42
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Polecam Clannad. Naprawdę warte obejrzenia.
shinarei 2012-09-01 14:54
Zgłoś   Ocena: 8 ( 8 )
Ja przed kompem siedze koło 6 godzin bo moje hobby tego wymaga ^^ (grafika komputerowa)
Popieram! Podpisuję się nogami rękami każdym palcem z osobna i jeszcze ustami ^^
Zazdroszcze klasie nauczycielki, u mnie to tylko "ty satanisto" -,-
korgal 2012-09-01 15:34
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
z tym bogiem to będzie problem, sama japonia jest dość ateistyczna i moda jaka z niej przyszła podobnie.
Kazumi 2012-09-01 15:48
Zgłoś   Ocena: 4 ( 4 )
Teraz kiedy jest taka "nagonka" na m&a cieszę się ,że są jeszcze tolerancyjni ludzie jak Pani ,mam nadzieję ,że będzie ich więcej ^^ Chciałabym mieć takiego nauczyciela C:
soul789 2012-09-01 15:49
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
W końcu jakiś nauczyciel który nie myśli o nas jak o psychopatach.
korgal 2012-09-01 15:57
Zgłoś   Ocena: -2 ( 2 )
fishing
Maziu 2012-09-01 16:05
Zgłoś   Ocena: 2 ( 2 )
To nie wyszukiwarka Google, podam ci linka, jakbys zapomnial:
https://google.pl
korgal 2012-09-01 16:48
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
jak ja dawno nie używałem tego linku... a tyle wspomnień ^ ^.
Maziu 2012-09-01 16:02
Zgłoś   Ocena: 4 ( 4 )
Gwoli scislosci - jeden z naszych moderatorow jest nauczycielem, a dokladniej naucycielka, i nie sadze, zeby uwazala nas za 'bande psycholi'.
Also: ktos z uzytkownikow ma ta nauczycielke, bo przeciez polecili jej ta strone.
Drzewsko 2012-09-01 16:12
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
na mnie nie patrzcie, nie chodze do gimnazjum :(
Maziu 2012-09-01 17:09
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
No tak, w tym roku przeciez idziesz do 6 klasy podstawowki D:
niebieskoooka 2012-09-01 16:21
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
a może polecił jej to ktoś kto się nie udziela, tylko czyta
Maziu 2012-09-01 17:10
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Coz, to nadal uzytkownik, tyle ze nie zarejestrowany.
mysz1997 2012-09-01 21:39
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Obawiam się, że możliwe, iż pani przyszła z mojej okolicy, ale raczej nie jestem pewna...
Teraz muszę ściągnąć całą otakową bandę z okolicy i przepytać ich. Na pewno nie za mną...
Maziu 2012-09-01 23:07
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
No, to ciekawe.
Z checia dowiem sie o wynikach twojego sledztwa.
mysz1997 2012-09-02 20:00
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Objadę autobusem wszystkie okoliczne wsie... Boże, ile ja stracę pieniędzy! Czemu ta banda taka rozwleczona?! E, to nie od nas. Na pewno nie od ans, bo nie chce mi się sprawdzać.
bokser98 2012-09-01 16:23
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Ale tak na wakacjach, które dziś minęły?
niebieskoooka 2012-09-01 16:36
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Jeszcze trwają, jeszcze trwają
bokser98 2012-09-01 16:42
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Normalnie byłoby koniec bo jest 1 września
niebieskoooka 2012-09-01 16:45
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Normalnie, ale w tym roku koniec jest 3 września D: D:
Maziu 2012-09-01 17:14
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Jak juz bawimy sie w teorie, to wakacje skonczyly sie w piatek.
Nie wiem czeu tak jest, ale jak podaja terminy wakacji, ferii etc to zwykle do piatku, nie do niedzieli.
Illidanna 2012-09-01 17:18
Zgłoś   Ocena: -1 ( 1 )
bo to potem taki bonusik pocieszający.
Maziu 2012-09-01 17:11
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Wiesz, badania zaczyna sie o roznych porach roku xP A to moze byc zwiazane wlasnie z niedlugim terminem do rozpoczecia roku szkolnego.
jagoda188 2012-09-01 16:46
Zgłoś   Ocena: 2 ( 6 )
"PS. Chętnie dowiem się jeszcze więcej o waszej subkulturze." - widzę, że Pani to tu w tym samym celu co i ja się zjawiła..^^'
Illidanna 2012-09-01 16:48
Zgłoś   Ocena: 4 ( 4 )
Fajnie w sumie że mangowcy wzbudzają zainteresowanie dorosłych... fajnie że pojawia się nić porozumienia. Internet to potężna istota i ma to do siebie że pochłania. Każdy ma swój powód by siedzieć godzinami przed kompem. Część lubi coś bardziej dla lansu albo mało czerpią z tego wymagającą mało myślenia rozrywkę, i dla tych jest jeszcze nadzieja. Inni, na moim emo przykładzie, są od dziecka mało komunikatywni w realnym życiu i więcej czas spędzali przy książkach niż z przyjaciółmi - bo tych nie raz brakowało, i internet to dla takich sposób komunikacji z ludźmi i jedno z źródeł zapomnienia. Komputer jest też symbolem czasów, i trudno wyobrazić sobie jego ograniczenie. Praca, rozrywka, wymiana myśli, nawet i nauka - tego dostarcza nam jego źródło, a mangowców trudno zaliczyć do nielicznych osób które ciężko odkleić od internetu.
Hitori 2012-09-01 18:05
Zgłoś   Ocena: 4 ( 4 )
Jedna sprawa pani Elżbieto. Mianowicie chciałem zauważyć, że nie wszyscy ludzie są wierzący, tak jak pani. Sam jestem osobą pełnoletnią, która wiele razy spotkała się z podobnymi przytykami, jakoby manga&anime były dziełem szatana i nawoływały do okultyzmu i innych równie dziwnych rzeczy. Osobiście jestem deistą, jednakże chciałem na zapas panią uspokić, że to nie pod wpływem właśnie azjatyckiej twórczości zmieniłem wyznanie. Pozdrawiam, Hitori
RushB 2012-09-09 14:27
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Popieram, również uważam się za deistkę i nie ma to nic wspólnego z byciem otaku. Niechęć do kościoła zaczęła się z 10 lat przed tym jak zaczęłam się interesować M&A.
HrabiaVulpes 2012-09-01 18:05
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
Chodziłem do szkoły katolickiej, miałem sporo znajomych miłośników Anime i Mangi, nikt nigdy nie powiedział złego słowa przeciw nim (prócz nauczyciela informatyki, że jako jedyni generują ruch inny niż facebook+demotywatory). To kwestia rozdzielenia kwestii "on to lubi" od "ja tego nie lubię".
Aki 2012-09-01 18:35
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Może nie jestem otaku, tylko po prostu fanką anime, ale i tak może się wypowiem (wypiszę?). Czasem zdarza mi się oglądać jakieś anime dopóki nie zachce mi się spać, ale tylko wtedy, jak zaczynam je wieczorem, bo cały dzień nie będę przed tym siedzieć. Po prostu lubię to oglądać, tak samo jak niektórzy lubią telenowele czy inne takie. Podobnie jak moi poprzednicy cieszę się że nie myśli pani o nas jak o bandzie świrów, szatanistów czy czegoś jeszcze innego. Pozdrawiam. ^^
korgal 2012-09-01 19:29
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
co masz do satanistów ? to dobrzy ludzie...czasami....niektórzy....ale i tak ich kosiam ^ ^.
DarkMnich 2012-09-01 20:00
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Co tam sataniści....bójcie się Korgalistów ! :D
korgal 2012-09-01 20:02
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
bój się ty korgala jeśli nie przyjdziesz na konfe za 3.2.1 już ^ ^/
Illidanna 2012-09-01 20:21
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
a właśnie miałeś iść na bakę, nie, a co z tym wgl wiesz bo ja nie mg znaleźć nic info w tym roku
korgal 2012-09-01 20:31
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
no ide na bake, 20-21 października ^ ^. cena w zesłym oku 35zł ponoć wyniosła.
Illidanna 2012-09-01 21:54
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
ale gdzieś są w necie jakieś info czy coś, bo tak szukałam a tu cisza i pustka
Aki 2012-09-01 21:42
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Miałam na myśli takie pseudo coś, dlatego napisałam szatanistów, nie satanistów. ^^
Afbuster 2012-09-01 19:01
Zgłoś   Ocena: 1 ( 7 )
Lol, to rodzice mają wychować dziecko, nie randomowe demoty w necie. Dużo czasu spędzonego przed komputerem nie oznacza od razu uzależnienia. Nie widzę też nic złego w przeklinaniu, a czasu dla boga mam sporo, z tym, że inne fikcyjne postacie są ciekawsze niż on. Ogólnie jakoś ten wykład do mnie nie przemawia, ale ja to truskawki cukrem posypuje.
DarkMnich 2012-09-01 20:02
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Demota oceniam na plus, bardzo fajne że są nauczyciele którzy starają się zrozumieć młodzież w taki sposób jak pani, u mnie w szkole np, jak nauczycielka się dowiedziała iż jestem mangowcem to wysłała mnie do psychologa szkolnego, ta do dyrektorki, i próbowały mi wmówić że anime to zło, tam uczą zabijać bla bla bla, skończyło się na skierowaniu do poradni psychologicznej....
Illidanna 2012-09-01 20:19
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
o-ho-ho, i poszedłeś? Bo jak jeszcze nie, to radzę nie iść wcale, psychologowie gorzej bełtają ludziom w mózgach jeszcze niż to co mają jak przychodzą.
DarkMnich 2012-09-01 20:29
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Poszedłem, probowali mi zrobić świeczke z mózgu, następną rozmowę mam 5 wrześnie, nie idę,
bo to jest po prostu komedia, anime to moja pasja i hobby, więc dlaczego nie czepiają się np. piłkarzy za to ze piłka to ich pasja ? Czy np. pasjonatów innych kultur ? Proste, bo anime, manga i sama Japonia to złooo.
Illidanna 2012-09-01 20:36
Zgłoś   Ocena: 2 ( 2 )
psycholodzy się czepiają wszystkiego. Ja chodziłam przez kilka miesięcy do takiej babki, do której się zapisałam bo miałam problemy z odrealnianiem, to ona tym się wcale nie przejęła tylko się zajęła moją niekomunikatywnością, uważała to że moja mama wiecznie gra w gry ukryte obiekty za jakiś patologiczny przejaw, a jak na jakieś pytanie przez nią zadane odpowiadałam "nie wiem" to drążyła temat i pytała ciągle jak wygląda to "nie wiem", co stoi za tym "nie wiem", jakiego koloru jest to "nie wiem"... psycholodzy to sami mają coś pokręcone w głowach, inna babka robiła mi jakiś test osobowości i trzeba się było określić za jednym typem lub drugim cechy a mi wychodziło jak wół że po obu jestem to upierała się że to nie możliwe, lol
DarkMnich 2012-09-01 20:46
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Widzisz, to świadczy o tym iż psycholodzy to Zuooooooo, w szczególności Ci chińscy...znaczy Ci szkolni.
Illidanna 2012-09-01 20:59
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
do szkolnych to nawet nie próbuję chodzić :P
Krwawa_Marchefa 2012-09-02 20:26
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Chciałabym być w takiej szkole : (.
Hilda 2012-09-01 20:38
Zgłoś   Ocena: 10 ( 10 )
Rozumiem, ale demot i parę słów nie zmienią niczyjego nastawienia. A jeśli tak, to ktoś tu ma problem...

A fandom to nie tylko młodzież, jakby ktoś zapomniał.

I jeszcze coś.
Anime oglądane na necie to zło, ale cały dzień przed TV jest ok?
Anime z przemocą, gry z przemocą... Jeśli to "zmieni" ludzką psychikę, to znaczy, że ona już wcześniej taka była. Jestem uzależniona od anime, tak, od komputera, tak. Choć nie mam nk, facebooka, twittera, bloga ani nic takiego. A przypuszczam, że na tej samej zasadzie wzrok niszczy i LCD, i czytanie książek, od którego byłam kiedyś uzależniona (i wciąż jestem...), kiedy potrafiłam przeczytać 4-5 książek dziennie.
Co tydzień jestem na niedzielnej mszy.
Lubię yaoi. To się wyklucza? Możliwe. Ale żyję tak, jak sama tego chcę.
Określenia otaku nie lubię, wolę po prostu "fanka".

Przepraszam, ale po prostu nie trafia to do mnie, nic a nic.
spi 2012-09-01 22:54
Zgłoś   Ocena: 9 ( 9 )
"Anime oglądane na necie to zło."
Anime winno się ściągać na dysk, a nie na streamach oglądać.
Krwawa_Marchefa 2012-09-02 20:08
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Święte słowa.
bokser98 2012-09-02 21:29
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Ej, ale jak mi pasuje oglądanie na streamach? (Srsly, ile ja bym serii obejrzał z prędkością pobierania 121 kb/s? -.-)
Krwawa_Marchefa 2012-09-02 21:48
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Krzywdę sobie robisz, jeżeli masz do wyboru między streamem a ściąganiem, a wybierasz to pierwsze.
bokser98 2012-09-02 21:52
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
O Jezu, ale mi się dobrze ogląda. To tylko moje zdanie -.-"
Krwawa_Marchefa 2012-09-02 22:08
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Oczywiście, że to twoje zdanie, ktoś zarzucał coś innego?
spi 2012-09-02 22:03
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
Ej, wiesz, że stream też musi się ściągnąć, byś mógł go obejrzeć?
bokser98 2012-09-03 10:33
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
No wiem, ale mogę oglądać podczas ściągania a tak to muszę czekać, lol.
spi 2012-09-03 12:08
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Lol, ja też oglądam podczas ściągania. Polecam zapoznać się z innymi technologiami niż torrent.
bokser98 2012-09-03 18:26
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
*facedesk* Torrentów nie używam już od wielu lat -.-
spi 2012-09-03 19:32
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
" mogę oglądać podczas ściągania" torrenty to jeden z protokołów, który to uniemożliwia, są protokoły, gdzie plik ściąga się od początku do końca i można oglądać podczas ściągania.
Hilda 2012-09-06 23:18
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
No pewnie, że na dysk :D
Źle sformułowałam, miałam na myśli, że niby komputer psuje wzrok, a telewizor już nie?
No xD
spi 2012-09-07 00:00
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Pisałem o wzroku kiedyś. Masz rację w tym aspekcie.
mysz1997 2012-09-01 21:35
Zgłoś   Ocena: 8 ( 8 )
Sama nie wim, jak skomentować tego demota, znowu się nieco spóźniłam, ach. Z jednej strony dobrze, że stara się pani poznać zainteresowania swoich uczniów i znaleźć z nimi wspólny język, z drugiej strony takie fandemoty są trochę dziwne, ale coż. Moja mama jest nauczycielką i wiele razy spotykała się w szkole z mangą, anime i Otaku, prowadziła lekcje języka polskiego o mandze, jeszcze za nim ja zaczęłam się tym poważnie interesować. Ogólnie jest bardzi podejrzliwa, ale nie przeszkadza mi interesować m&a i kulturą japońską, o ile nie zaniedbuję swoich obowiązków itp., przez pewien czas była trochę ciekawa i rozmawiała o mandze ze swoimi uczniami, więc mniej więcej panią rozumiem.
Moja szkoła, a dokładniej mówiąc, nauczyciele, mają chyba nieco inne podejście do m&a i otaku - na plastyce jest lekcja poświęcona rysowaniu mangowych postaci, a gdy na języku polskim omawiamy komiks, jest godzina o mangach. Może to dlatego, że miejscowi otaku nie wyróżniają się tak bardzo i są to zwykle... najlepsi uczniowie w szkole.
Są oatku i otaku, fani m&a i fani m&a, nie można wszystkich wrzucać do jednego worka, zawsze znajdą się osoby, które popadają w skrajności i zatracają się w swoim hobby.
Nie powinno się narzucać religii, można chodzić do zboru, cerkwii, być ateistą, agnostykiem, czy buddystą, jeśli ktoś kieruje się inną drogą nie można go na siłę przestawiać, każdy ma prawo wyznawać, co chce, anime raczej nie powoduje tego, że ktoś zmienia wyznanie, trafiają się pozycje z chrześcijańską symboliką, ale to raczej nie jest traktowane poważnie, w Japonii chrześcijaństwo wydaje się po prostu egzotyczne, a raczej na pewno nikt nie ma zamiaru propagować stanizmu itp., przecież takie motywy często pojawiają się też w książkach i filmach, może tylko są tam bardziej umiejętnie zastosowane :)
Fandemonium to po prostu dość dziwna strona, która kieruje się swoimi tajemniczymi zasadami, a wiele granic jest tu przekraczanych notorycznie i nie robi to na nikim najmniejszego wrażenia. Liczne podziały, ,,historia", specyfika... Nie wszystkie strony fanów m&a takie są, ale ta jest jedną z najbardziej znanych, ale też jedną z najdziwniejszych, to taka dość hermetyczna społeczność, nie wiem, czy to dobrze zaczynać tutaj.
Pozdrawiam.
Arche 2012-09-03 01:29
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Bardzo mi się podoba część o religii, naprawdę bardzo.^^
atarashi 2012-09-01 22:09
Zgłoś   Ocena: -4 ( 14 )
Co to za dziwaczny demot (wyjaśnienie). :D Prowokacja ? Dosyć głupiutki, więc oczywiście na minus.
Co jak co, ale żeby tworzyć demot i pouczać fanów anime. :D Zresztą on tyczy się młodzieży czyli mnie już nie. :)
Drzewsko 2012-09-01 22:51
Zgłoś   Ocena: 10 ( 12 )
ależ z ciebie detektyw, jak to dobrze że jesteś cwańszy od nas wszystkich! :)
ach te głupiutkie demoty, są takie głupiutkie.
Maziu 2012-09-01 23:02
Zgłoś   Ocena: 5 ( 7 )
Do animu podchodzisz smiertelnie powaznie i nie pozwalasz na obrazanie go, a temat poruszony w democie wydaje sie ci 'glupiutki' i 'prowokacyjny'?
Powinienes sie leczyc. Twoje myslenie nie jest w zupelnosci zgodne z ogolnie przyjetymi i panujacymi normami.
atarashi 2012-09-02 00:28
Zgłoś   Ocena: -4 ( 12 )
Nie oglądam animu bo to gówno. Podobnie jak chińskie bajki. Ty sobie oglądaj swoje animu i się ciesz.

Poza tym nawet nie zrozumiałeś tamtej wypowiedzi, a sądziłem że przynajmniej na tyle ciebie stać.
Chodziło oczywiście o takie dziwne moralizatorstwo, a nie samą treść.
bokser98 2012-09-01 23:11
Zgłoś   Ocena: 9 ( 11 )
Twój tok myślenia jest jeszcze bardziej niedojrzały niż nasz "gimbusiarski" -.-
Arche 2012-09-03 15:43
Zgłoś   Ocena: 0 ( 2 )
Cóż... Zawsze mówiłem, że choćby ze względu na takie przypadki nie interesuje mnie wiek fizyczny, tylko psychiczny...^^'
Arekusu 2012-09-02 00:25
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Nie żebym miała zamiar ograniczać swój czas na kompie do dwóch godziń, ale demot otrzymał ode mnie plusa.
Na początku myślałam, że to kolejny demot pt "znajdźcie sobie inne hobby" albo "my dorośli i tak wiemy lepiej", dopiero po przeczytaniu wyjaśnienia musiałam przyznać, że wtawiła go osoba tolerancyjna.
Oczywiście nie powinno się przesadzać z anime... co nie zmienia faktu, że są dni, podczs których oglądam anime przez kilkanaście godziń (możecie mnie nazwać świrem, ale są ludzie, którzy spędzają weekend praktycznie nie robiąc nic, więc w sumie gdzie różnica?).
Uzależniona chyba nie jestem. To tak jak z czekoladą- mogę nie jeść przez miesiąc... ale trochę smutno, nie?
spi 2012-09-02 01:38
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Kilkanaście godzin, a co to jest... D:
Arekusu 2012-09-02 08:29
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Kikanaście godzin brzmi tak starsznie. Nie mam na myśli 18-20 tylko maksymalnie 12 (kiedyś musisz spać i jeść, nie?). Nie robie tego co tydzień, tylko raz na dwa, trzy miesiące w ramach odpoczynku, na przykład po zakończeniu tekstów w szkole. I a propos tego "co to jest?!" to dodam, że jeszcze nikt tak nie napisał ludziom, którzy chodzą do kina na maratony. Na przykład maraton Władcy Pierścienia trwa na pewno przez całą noch, ale to jest ok, czy co?!
korgal 2012-09-02 08:42
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
jeść : przy kompie, spać ? raz na 3 dni po 2 i pół godziny. lajk a korgal.
Ryuunmei 2012-09-02 08:45
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Kilkanaście godzin trzy razy w miesiącu D: Doprawdy, co to jest...
Wydaję mi się że źle odebrałaś komentarz spiego ._. Ale może mi się tak tylko wydawać...
Tak jak powiedział korgal, jeść przy komputerze a spać, no 2 godz. to troszku mało więc te 4, czasami 5 a ewentualnie 6 godzin można poświecić aby mieć siłę na siedzenie przed kompem :D
Arekusu 2012-09-02 09:01
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Heh, no weź, może nie jest w takim razie otaku, ale jak nie mam siły to po prostu nie oglądam. Jak każdy normalny nastolatek, uwielbiam spać :D
Ryuunmei 2012-09-02 09:09
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Ymmmm...jak nastolatek nie lubi spać to nie jest normalny? ._.
Ok, jak nie chcesz to nie bądź tym otaku, mnie to lotto. Ja nie jestem otaku, Ty nie jesteś otaku i wszyscy są szczęśliwi D: No może nie wszyscy...
Arekusu 2012-09-02 09:56
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
:D
Miłe podsumowanie.
No, kiedyś widziałam taki test na otaku. Jednym z pytań było, czy obejrzałeś kiedyś 24-odcinkową anime w jeden dzień. Mi się jeszcze nieudało...
"Jak nie lubi spać to niemormalny?"... kurcze, zawsze ktoś mnie złapie za słowo ;) Trochę grałam na stereotypach, bardziej by tam pasowało "przeciętny" a nie "normalny".
Ryuunmei 2012-09-02 10:41
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
No, przeciętny pasuję bardziej :D
Masz link albo cuś do tego testu? Czy robiłaś go w jakiś inny sposób? Chętnie bym się z nim zapoznała D: Ojejciu, udało mi się to tyle razy...
Arekusu 2012-09-02 11:36
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
ten "test" był ostatnio na fandemonie, więc pewnie już znasz.
http://fandemonium.pl/15255/4chan_radzi
zobacz, ile cech do Ciebie pasuje :3
Ryuunmei 2012-09-02 11:50
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
Łeee, po angielsku, jestem za głupia aby to ogarnąć ;_;
Już nigdy się nie dowiem czy jestem otaku czy nie ;_;
korgal 2012-09-02 15:22
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
przy takiej znajomości engrisza to na pewno do otaku ci daleko ( każdy otaku szpanować winien znajomością engrisha).
Ryuunmei 2012-09-02 18:14
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Uuuu, wielgi zmuteg ;_;
Ale fanem a&m mogę jeszcze być? Czy już się nie zaliczam do tej zacnej grupy?
spi 2012-09-02 12:13
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
http://i.imgur.com/p8KAP.png
Arekusu 2012-09-02 12:22
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Ten tekst uważam za trochę przesadzony (chociaż nie jestem ekspertem)
No wiem, wiem. "Otaku" znaczy po japońsku tyle co "dom", ale użyte wobec osoby oznacza świra, który siedzi po killkanaście godziń dziennie w domu przed telewizorem albo komputerem, bez socjalnych kontaktów i w ogóle.
W każdym razie, gdy pierwszy raz usłyszałam to słowo, myślałam, że znaczy to tyle co fan anime/mangi, więc zaczełam się tak nazywać xD
Do teraz lubię ten tytuł (albo może bardziej obelgę?), chociaż moja nauczycielka japońskiego zawsze się krzywi, gdy to mówię...
korgal 2012-09-02 12:37
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
" ale użyte wobec osoby oznacza świra, który siedzi po killkanaście godziń dziennie w domu przed telewizorem albo komputerem, bez socjalnych kontaktów i w ogól" lol nope, to wstęp do hikikomori. granica jest zatarta bo hikikomori może być otaku, ale otaku nie musi być hikikomoi.
Kormoran 2012-09-02 01:55
Zgłoś   Ocena: 0 ( 6 )
Ja akurat młodzieżą nie jestem, ja już próchnieję. Ale nic to, tyle tu długich, mądrych komentarzy od dzielnych użytkowników, że aż nie wypada nie dorzucić własnej cegiełki. A zatem: o ile nie sposób się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że w nadmiarze wszystko szkodzi, o tyle nieraz nie mogę się powstrzymać od wrażenia, że dzieła Japończyków deformują chłonne umysły młodzieży¹ silniej niż inne twory śmieciowej popkultury z różnych zakątków naszego globu. Zbyt dużo widzałem już dziwactw, które wytworzyły płodne umysły fandomu. Zatem trzeba uważać, bo japoński towar zaprawdę mocnym jest.

Co do polecania jakiś tytułów: najlepszym i chyba najrozsądniejszym startem byłyby uznane filmy pełnometrażowe ze słynnego Studia Ghibli. Są to jedne z nielicznych tytułów, które można w ciemno polecić człowiekowi niezaznajomionemu z animacją japońską i panującymi tam regułami, o czym świadczy fakt, że są one raz na jakiś czas emitowane na kanale TVP Kultura. "Spirited Away" jest jedynym nieamerykańskim filmem animowanym nagrodzonym Oscarem. Polecam oglądanie tych filmów z oryginalnym, japońskim dubbingiem i napisami, bo dubbing anglojęzyczny w mojej opinii zabija klimat. Co dalej...? Tu już sprawa ciężka, w mojej skromnej opinii w anime aż roi się od tandety i popkulturowej papki - w wersji egzotycznej, ale ciągle papki. Smutne, ale praktycznie nie potrafię wskazać żadnego serialu, który można by z czystym sumieniem i pełnym przekonaniem polecić osobie dorosłej. Nieco lepiej jest w świecie mang - tam już można znaleźć ciekawe tytuły, takie jak "Vagabond" i "20th Century Boys".

Garść uwag do wyjaśnienia:
* "w internecie wiele jest zła" - Internet zaczynamy wielką literą
* "częste używanie języka Japońskiego" - nazwy języków zaczynamy małą literą. Najbardziej rażący w oczy błąd. Aż boli.
* "znaki rozpoznawcze subkultury Otaku", "subkulturę Otaku należy tępić", "drodzy Otakowicze" - nazwy subkultur zaczynamy małą literą

To tyle.

¹ zaprawdę, głupio się czuję pisząc takie rzeczy, niczym jakiś tetryk z zeszłej epoki...
atarashi 2012-09-02 10:29
Zgłoś   Ocena: 4 ( 4 )
Kormoran, a ty sobie postanowiłeś skrytykować ogólnie anime ? Oglądać nie musisz jak nie lubisz. Widziałem co prawda prawie wszystkie filmy Miyzakiego (oryginalny język i polskie napisy), a Spirited Away było doskonałe, ale to nie znaczy, że większość serii TV jest słaba. To nadal w większości przypadków fajne anime, a że zazwyczaj luźne, komediowe i z jakąś dawką fanserwisu to nic złego. Znajdzie się przecież również produkcje poważne i nastawione na dramat, a także horrory czy genialne fantasy. Są też daily life choć prawdę mówiąc te co oglądałem ostatnio były słabe. Anime są po prostu przeznaczone dla młodych ludzi czyli głównie młodzieży i studentów. Ja mam 28 lat i nie ma dla mnie większego znaczenia czy to anime dla 15, 18 czy 20 latków. Ważne jest to żeby było wciągające i miało przyjemny klimat.
mysz1997 2012-09-02 15:01
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Wyjątkowo zgadzam się z atarashi, jest sporo anime dobrych dla osób dorosłych, które dopiero zaczynają, zresztą gusta są różne, jedna z moich nauczycielek (30-40 lat) uwielbia Hellsinga, więc...
Elzbieta_W 2012-09-02 09:38
Zgłoś   Ocena: 8 ( 8 )
Sadako, chłopcze, cieszę się, że zanim zabrałam się za oglądanie anime, które mi poleciłeś, najpierw zapoznałam się z recenzją. Naprawdę, cóż za okropny żart z twojej strony! Jestem bardzo rozczarowana. Cóż, wśród każdej subkultury, nawet tej najbardziej wartościowej, znajdą się ludzie niedojrzali.
Zabrałam się za "Sayonara Zetsubou Sensei", wyczuwam że wiele żartów jest dla mnie, jako dla osoby niezaznajomionej jeszcze z kulturą anime, dość hermetycznych, ale powoli chyba "łapię klimat" :) Anime bardzo mi się podoba.
Serdecznie dziękuję za wszystkie polecane przez was tytuły!
shinarei 2012-09-02 11:18
Zgłoś   Ocena: 3 ( 3 )
głupie żarty z polecanymi anime....czuje jakbym wracała do początków swojego animcowania XD
ooooo....SZS dobry wybór!
i PS. prosze sprawdzić skrzynkę PM
BlackRabbit 2012-09-02 12:26
Zgłoś   Ocena: 4 ( 14 )
Naprawde, aż przykro patrzeć jak niektórzy "fani" niszczą naszą reputacje... Wlasnie przez takie osoby ludzie uznają Otaku za zboczeńców i coraz bardziej sie nad nami pastwią...
Ja też chodze jeszcze do gimnazjum i bardzo bym chciała mieć taką nauczycielke jak pani :) A co do polecanych tytułów to warto również oglądnąć Code Geass, Guilty Crown i Pandora Hearts. Moim zdaniem są to genialne anime.
Sadako 2012-09-02 19:02
Zgłoś   Ocena: -5 ( 15 )
Oh, smuteczek ;( Z reputacją Otaku i tak raczej gorzej nie będzie, więc tym się nie przejmuj ^^
atarashi 2012-09-02 20:42
Zgłoś   Ocena: -2 ( 4 )
Akurat Pandora Hearts bardzo mi się nie spodobało. :)
Aki 2012-09-02 12:27
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
SZS ja planuję obejrzeć. :v Jeśli dziękuje pani również za anime polecone przeze mnie, to proszę. ^^
P.S. Sadako to chyba dziewczyna. ;)
AlexLied 2012-09-02 14:06
Zgłoś   Ocena: 2 ( 4 )
Cieszę się, że nie udało się Pani wystraszyć tym anime. Pierwszy raz słyszę aby należało do jakichś "klasyków" chyba, że odstraszania.

Co do wybranego przez Pani tytułu SZS (Sayonara Zetsubou Sensei) to jest to najlepszy wybór spośród dotąd polecanych serii. Sądzę, że jest ciut ryzykowne jako pierwszy tytuł ponieważ humor jest dość trudny i nawet pomimo 6 lat fascynacji kulturą Japonii (nie tylko anime) wciąż nie rozumiem wielu żartów. Oczywiście jeśli seria się Pani spodobała to nie zabraniam oglądać, bo rzeczywiście jest to bardzo dobre anime, jednak proszę się nie przejmować tym że czegoś Pani nie rozumie.

Na początek dla osoby dorosłej polecałbym raczej coś poważniejszego jak na przykład "Haibane Renmei" - coś na pograniczu dramatu i okruchów życia. Jeśli wolałaby Pani jakąś historie miłosną (nie mylić z erotyczną) to polecam "Spice and Wolf". Natomiast coś bardziej z klasyki anime to pewnie "Clannad" - interesująca mieszanka humoru i bardzo smutnej obyczajówki. Seria z pewnością dobra na początek, którą można potraktować zarówno jako lekką historię jak i coś głębszego. Może też "Hana-saku Ironoha" (czasami zapisywane jako Hana-saku Ironoha) jeśli woli Pani serie obyczajowe. Postaram się niedługo więcej napisać o każdej serii na Pani prywatną skrzynkę (PM) bo nie chce tu pisać zbyt długiego eseju ^^
mysz1997 2012-09-02 14:56
Zgłoś   Ocena: 2 ( 2 )
Właśnie, proszę sprawdzić prywatną pocztę na tej stronie, wysłałam wiadomość.
Iczigus1997 2012-09-02 19:28
Zgłoś   Ocena: 2 ( 2 )
Spodziewałam się tego, że ktoś sobie zrobi jaja z Pani.. Ja dziękuję, ręce opadają. Prosiłabym, żeby sprawdziła Pani prywatne wiadomości C :
mysz1997 2012-09-02 19:59
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Po prostu to olewają i czyjś bulwers sprawia im radość, zresztą mam kolegę, który rozpowiadał, że realizuje satanistyczne scenariusze z mang, by uważali go za pokręconego, więc... A potem ludzie biorą na serio, trzeba trochę myśleć, zanim się ,,będzie fajnym" na stronie internetowej.
Iczigus1997 2012-09-03 16:24
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Dokładnie. Widzę, że mamy takie samo zdanie na ten temat : D Ahh, ta zgodność roczników coś jednak daje xD"
Conan 2012-09-02 11:08
Zgłoś   Ocena: 8 ( 8 )
"Poza tym, niektórzy użytkownicy tworzą czasem nieprzyjemną atmosferę. Radzę ograniczyć przeklinanie, agresję w stosunku do innych osób. Moim zdaniem moderacja powinna bardziej pilnować porządku." dokładnie. popieram.
Koktisch 2012-09-02 16:55
Zgłoś   Ocena: 2 ( 4 )
._.
Tego to jeszcze tutaj nie było/nie widziałem.
Elzbieta_W 2012-09-02 19:38
Zgłoś   Ocena: 2 ( 2 )
Sprawdzam pocztę, bardzo się cieszę, że tyle osób postanowiło do mnie napisać :) Odpowiadam na wszystkie wasze wiadomości. Mam obawy, czyżby moje odpowiedzi nie dochodziły do was? Nie do końca jeszcze się znam na działaniu tej strony.
jagoda188 2012-09-02 19:51
Zgłoś   Ocena: 1 ( 3 )
Pani Elu (mogę tak mówić?), na tej stronie prawie nigdy odpowiedzi na PM nie dochodzą. najlepiej jest wejść w profil danej osoby, tam kliknąć na PM i w ten sposób odpisać. to najpewniejsza metoda. :)
AlexLied 2012-09-02 22:46
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Naprawdę jest taki problem ? Jestem dość krótko na tej stronie ale jeśli to prawda to.... jest to całkiem spory problem. Już pomijając nawet, że jednej Pani powyżej ktoś zrobił podwójną robotę (i pewnie ze mnie gbura który nie odpisuje nawet ludziom) to ciekawe ilu innym osobom to się mogło zdarzyć. Ciekawe ile nieporozumień to wywołało... Zresztą to taki problem wywalić przycisk jak coś nie działa ? Albo chociaż wstawić jakieś ostrzeżenie ?
jagoda188 2012-09-02 22:59
Zgłoś   Ocena: -2 ( 2 )
jesteś tu nowa czy jak? ta funkcja nawala od chwili wprowadzenia tu PM.. wszyscy już są przyzwyczajeni, że trza odpisywać tak jak napisałam wyżej.. *no chyba, że jakiemuś wybrańcowi to działa, nie wiem..* no i zawsze warto napisać odbiorcy koment, że się odpisało, to sprawdzi czy doszło.. czy cuś..^^
AlexLied 2012-09-02 23:31
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
No tak... internet się zrywa jak się nadepnie na tą deskę na środku więc ją przeskakiwać... uwielbiam kreatywne "rozwiązywanie" problemów... chociaż w sumie to nie do ciebie. Gdybym wiedział wcześniej to dołączałbym mój mail do każdej wiadomości. Ehh...
jagoda188 2012-09-02 23:34
Zgłoś   Ocena: -1 ( 1 )
zaraz, moment.. 'wiedział'?! to ty jesteś facetem? O.O'
AlexLied 2012-09-02 23:55
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Ani razu na tej stronie nie użyłem formy żeńskiej. Nie wiem dlaczego ci się takie coś wkręciło ^^
jagoda188 2012-09-03 12:46
Zgłoś   Ocena: -1 ( 1 )
sama nie wiem.. może to przez ten avek i login.. *mój mózg, zaiste, nie do ogarnięcia jest^^"*
mysz1997 2012-09-03 11:23
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Ee, i tak wysyłanie wiadomości w ten ,,specjalny" sposób działa tylko nielicznym wybrańcom, zwykle nie da się w ogóle niczego wysłać i nic nie dochodzi, raz na sto lat zadziała.
Olciekoneko_chan 2012-09-03 13:29
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Możecie mi napisać o co chodzi z tymi nie działającymi wiadomościami? w Tej stronie jestem dość nie obeznana... nie widzę tu żadnej opcji odpisywania znajomym z FD. Jak to działa? Lub nie działa?
jagoda188 2012-09-03 13:36
Zgłoś   Ocena: -1 ( 1 )
prywatne: masz na górze swój profil, komentarze, fandemoty, blablabla.. i 'poczta'. poczta to PM. jak działa napisałam wyżej..
odpowiedzi na komentarze widzę, że opanowałaś..
shinarei 2012-09-03 11:58
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
ma skrzynka zaiste pusta jest :D
IceTea 2012-09-02 19:49
Zgłoś   Ocena: -13 ( 15 )
ŁaŁ~! Podziwiam Panią za chęci do chociaż zrozumienia zainteresowań swoich uczniów. Moi nauczyciele za przeproszeniem mają to w d*pie...dla nich liczy sie tylko, ze mam dobre stopnie i nic wiecej. Miło, że istnieją tacy nauczyciele :)
Ja, owszem, siedze w internecie bardzo dużo, ale uczę sie dobrze i mam poczucie tego, że czasami przeginam. Mam 12 lat, przyznaje się, ale w porównaniu do moich rowiesnikow moje zainteresowania są niewinne i calkiem bezpieczne. Wiele nauczycieli nie wie o tym, że przezornie dobrzy uczniowie mogą tak na prawde tylko udawać, a za plecami dorosłych palić i ćpać.
Tylko, że jeśli chodzi o moderacje, to takie osoby owszem powinny pilnować porządku, ale nie róbmy z tej strony niewiadomo czego...
Drzewsko 2012-09-02 19:54
Zgłoś   Ocena: 10 ( 10 )
o czesc :D ty zyjesz
1. "przezornie dobrzy uczniowie"? do książek, proszę :(
2. "Moi nauczyciele za przeproszeniem mają to w d*pie...dla nich liczy sie tylko, ze mam dobre stopnie i nic wiecej." no siema, witamy w prawdziwym świecie
IceTea 2012-09-04 22:52
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
No żyje...łał mam rekord minusów...
Ej a ja sie tutaj chciałam podlizać...;<
Mam wakację, książki są 1.000 metrów ode mnie...jak mi je podasz to się poucze.
.Akira. 2012-09-06 23:05
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
*wakacje
Poza tym, wakacje 4 września?
Conan 2012-09-12 13:24
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
czyzby ice tea byla 12letnia studentka? :D
Krwawa_Marchefa 2012-09-02 20:12
Zgłoś   Ocena: 5 ( 9 )
A dlaczego nauczyciela powinno w ogóle interesować, czy oglądasz anime w wolnym czasie? Bez przesady.
Krwawa_Marchefa 2012-09-02 19:56
Zgłoś   Ocena: 7 ( 7 )
Fandemonium - portal pełen przemyśleń i refleksji.
Koktisch 2012-09-02 22:38
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
A teraz tylko czekać, na jakieś dziwny/szokujący rozwój akcji (coś w stylu ataku trolla na tego demota), przecież to internet.

Myśl MaK: Ciekawi mnie to, czy to może nie jest zbyt dziwne.
Olciekoneko_chan 2012-09-03 13:16
Zgłoś   Ocena: 3 ( 5 )
Cóż... to miłe, że się pani interesuje innymi ludźmi i szanuje nasze zainteresowania, jednakże nie jestem pewna jakbym miała odebrać w Pani przekonaniu wzmiankę o religii. Na szczęście jestem chrześcijanką i nie odebrałam tego jako coś wybitnie złego, aczkolwiek myślę, że nie wszyscy tutaj są katolikami. Moja rada nie pisać nigdy więcej tak bezpośrednio o jednej religi bo się ktoś może jeszcze obrazić,(czyli np. pisać boga z małej nie z dużej, tudzież nie wymieniać kąkretnej religii) a znam kilka takich osób. Irytuje mnie również określenie "zbaczania ze ścieżki" - nie można było inaczej tego nazwać?
[wiem, uczepiłam się tej religii]
Olciekoneko_chan 2012-09-03 13:18
Zgłoś   Ocena: -1 ( 1 )
Jeśli chodzi o nolife to rzeczywiście możemy przez internet dużo cennego czasu tracić, ale myślę, że z anime, mang i różnych ciekawostek kulturowych możemy się dowiedzieć różnych rzeczy o życiu. Może nie jakiś strasznie ważnych, ale np. anime skierowane dla dzieci i "wczesnej" młodzieży mają dość duży nacisk na przyjaźń i relacje w miłości (a wszystko oblane różowym lukrem, choć czasem ze szczyptą soli i odrobiną ostrych przypraw).

Miło, że ktoś z tego realnego świata zaczął się interesować i naszym. Kto wie, może się Pani wkręci i stanie się fanką jakiegoś gatunku? xD
Do wszystkiego trzeba jednak podchodzić z lekkim dystansem i nie traktować wszystkiego serio.
Olciekoneko_chan 2012-09-03 13:23
Zgłoś   Ocena: -1 ( 3 )
[Można t nazwać przestrogą do tego świata, albo wskazówką na start...]

Pewnie zdaży się Pani, spotkać z jakimiś nastolatkami, którzy ubiorą się w jakieś skąpe/dziecinne/za kolorowe/zbyt odstawające od religii/szatańskie ubrania i będą bawić się w wojny, staczając bitwy i tańcząc tryumfalnie, ponadto gadając w dziwnym (dla nie osłuchanego ucha - jakby bełkot) języku. Jednak proszę pamiętać, że większość z tych ludzi traktuje to wszystko jako zabawę, tradycję, może czasem jako sens ich życia/istnienia (ale nie wszyscy wszystko tak na poważnie xD).

To samo tyczy się również naszych zdolności manualnych (i nie ^^). Jeśliby Pani zobaczy, jak jakiś OTAKU rysuje dziewczynę o krągłych kształtach w skąpym ubranku, to nie oznacza od razu, że taki człowiek jest przesiąknięty erotyzmem i o niczym innym nie marzy jak o tym, by ta ślicznotka stała się żywą jego własnością!! Tak samo i z innymi gatunkami (np. fantasy i magia - tu akurat niektóre religie mają z tym problem niestety, horror). Większość rzeczy i tak brana jest z przymróżeniem oka i trzeba to dość często sobie brać pod uwagę.

Dziękuję to tyle z mojej strony.
jagoda188 2012-09-03 13:33
Zgłoś   Ocena: 2 ( 4 )
nie dało się w jednym komentarzu, albo jeden jako odpowiedź do drugiego?..
Drzewsko 2012-09-03 17:55
Zgłoś   Ocena: 5 ( 7 )
myślę że pani Ela zdecydowanie nie należy do osób "sztywnych", skoro nie wystraszyły ją wybryki serwowane w niektórych demotach i komentarzach na fd, jako nauczycielka wie "jak funkcjonuje nastolatek" i wie, ze zadna osoba w wieku 14-18 lat nie bedzie siedziec na tylku, rysowac tylko panie o anemicznych ksztaltach ubrane od stop do glow (a to akurat tyczy się chyba każdego, rysowanie ładnych i mało rozebranych ludzi nie jest niczym złym), nie wyglupiac sie, nie przeklinac itp :d zwlaszcza w luznym gronie swych rowiesnikow
a co do gatunków, to jaka rozsądna osoba wiąże je z charakterem osoby? ja lubie czytać książki - thrillery medyczne z bogatymi opisami, ale jakoś nie zamierzam w realnym świecie ciąć martwych ludzi tudzież patrzeć, jak żywych zżera powoli jakaś zaraza. nie rozumiem tego.
Arisu 2012-09-08 15:12
Zgłoś   Ocena: -1 ( 3 )
Przeczytałam jedynie kawałek wyjaśnienia. Szczerze... Nie sądziłam że to znajdzie się na głównej
Kazdan53 2012-09-10 19:41
Zgłoś   Ocena: 0 ( 0 )
Ja tam sie ciesze, bo sam mam nauczycielke (od Fizyki), która lubi anime :3
kicia030393 2013-01-04 01:09
Zgłoś   Ocena: 1 ( 1 )
Co do podejścia nauczycielki, jest jak najbardziej wzorowe.
Ale ja jako niewierząca, ateistka, wykreślam od razu zdania o bogu.
Ale to nie o tym w tym demotywatorze, więc milknę, nie od tego jest to forum.
Więcej takich nauczycieli, wykładowców !!
15 komentarzy oznaczonych jest jako napisanych przez spammerów.
15 komentarzy w wątkach niewidocznych z powodu filtrowania spamu.
Zawsze pokazuj
Pokaż
Ukryj


Zaloguj się, aby dodawać komentarze.

Wybierz kanał RSS:

Główna   • Poczekalnia   • Komentarze

Login:

Hasło: